Skocz do zawartości

DOŁOŻENIE NAWIGACJI BMW 3 G20


bardor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 187
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


Aha - potwierdzili że ta aktualizacja naprawia "6P1" czyli

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU
• Ability to pair 2 smartphones
• Apple CarPlay / Android Auto
• RSU updates (via phone).
• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).

 

Kolejne podejście 13 maja w piątek...

 

Czyli może się okazać że jedyne co zostanie zrobione to dodanie możliwość upgrade`u przez OTA, a same funkcje pojawią się w bliżej nieokreślonej przyszłości ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli niestety wygląda to trochę jak pisałem, update pozwoli w przyszłości na zdalne upgrade`y, natomiast funkcje na które tutaj czekamy raczej się nie pojawią :(

 

Za funkcje którą opisujemy czyli CARPlaya trzeba będzie dodatkowo wyłożyć ok 1300zł, bo trzeba to dokupić. Obecnie czekamy na to żebyśmy mogli w ogóle taki zakup zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za funkcje którą opisujemy czyli CARPlaya trzeba będzie dodatkowo wyłożyć ok 1300zł, bo trzeba to dokupić. Obecnie czekamy na to żebyśmy mogli w ogóle taki zakup zrobić.

 

Skąd takie info ?

 

Wg serwisu. W zeszłym roku do niektórych modeli w sklepie BMW można było dokupić sobie CarPlaya.

Podobno nasze G20 z tegorocznej produkcji będą miały taką możliwość po najbliższej aktualizacji.

Ale czy tak będzie to się okaże jak ktoś przejdzie aktualizację. Także wszyscy czekamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za funkcje którą opisujemy czyli CARPlaya trzeba będzie dodatkowo wyłożyć ok 1300zł, bo trzeba to dokupić. Obecnie czekamy na to żebyśmy mogli w ogóle taki zakup zrobić.

 

Skąd takie info ?

 

Wg serwisu. W zeszłym roku do niektórych modeli w sklepie BMW można było dokupić sobie CarPlaya.

Podobno nasze G20 z tegorocznej produkcji będą miały taką możliwość po najbliższej aktualizacji.

Ale czy tak będzie to się okaże jak ktoś przejdzie aktualizację. Także wszyscy czekamy

 

Coś tam na bimmerpost w tej sprawie wrzucili - że po 19 maja jakies aktualizacje zwiazane z AA / CP mają być


01651679978.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam na bimmerpost w tej sprawie wrzucili - że po 19 maja jakies aktualizacje zwiazane z AA / CP mają być

 

No myślę... W końcu 'BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym' za 10k miał oferować m.in:


"Możesz również korzystać z szerokiej gamy usług cyfrowych. Dzięki zdalnej aktualizacji oprogramowania oprogramowanie pojazdu w prosty sposób otrzymuje bezprzewodowo ulepszone lub rozszerzone funkcje. Z naszymi pakietem Connected Professional masz pełną łączność. Umożliwia on zdalny dostęp do samochodu za pośrednictwem usług zdalnych. A integracja smartfonów zapewni Ci w Twoim BMW dostęp do aplikacji na Twoim smartfonie z systemem iOS lub Android."


Jeśli to nie AA/Carplay to co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No myślę... W końcu 'BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym' za 10k miał oferować m.in:


"Możesz również korzystać z szerokiej gamy usług cyfrowych. Dzięki zdalnej aktualizacji oprogramowania oprogramowanie pojazdu w prosty sposób otrzymuje bezprzewodowo ulepszone lub rozszerzone funkcje. Z naszymi pakietem Connected Professional masz pełną łączność. Umożliwia on zdalny dostęp do samochodu za pośrednictwem usług zdalnych. A integracja smartfonów zapewni Ci w Twoim BMW dostęp do aplikacji na Twoim smartfonie z systemem iOS lub Android."


Jeśli to nie AA/Carplay to co...?

 

Jeśli masz Live Cockpit Professional to na 100% dostaniesz wspomniane funkcje, natomiast dyskusja tyczy się o tych którzy mają Live Cockpit Plus (bez NAVI) i moim zdaniem dla takich osób Carplay/AA to wishful thinking...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj miałem wykonaną tą akcję techniczną AT.10065740300 i teraz mam opcję żeby włączyć wifi w samochodzie, ale nic więcej. Więc czekam i klikam codziennie remote update check :)

 

A czy twoje auto jest bez fabrycznej navi?

I czy pytałeś czy możesz zakupić u nich opcje CarPlaya? Ewentualnie czy pojawiła CI się taka opcja w sklepie BMW?


Teraz spojrzałem na Twój opis i patrząc po opisie auta to raczej na pewno masz auto z navi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj miałem wykonaną tą akcję techniczną AT.10065740300 i teraz mam opcję żeby włączyć wifi w samochodzie, ale nic więcej. Więc czekam i klikam codziennie remote update check :)

 

A czy twoje auto jest bez fabrycznej navi?

I czy pytałeś czy możesz zakupić u nich opcje CarPlaya? Ewentualnie czy pojawiła CI się taka opcja w sklepie BMW?


Teraz spojrzałem na Twój opis i patrząc po opisie auta to raczej na pewno masz auto z navi :)

 

Na Bimmerpost mozna wszystko wyczytać Panowie ;-)

https://g20.bimmerpost.com/forums/attachment.php?attachmentid=2880284&d=1652197940

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dobrze pamiętasz :mrgreen:

Dam znać ale dopiero za 2 tygodnie (26.04 mam serwis)

Liczę na niespodziankę bo CarPlay miałem w aucie za polowe ceny ;-)

 

UPDATE

2 tygodnie czekania, przyjeżdzam dziś specjalnie na 8:30 do serwisu.

Oddaję kluczyk, czekam na przyjęcie.

Gość z serwisu klepie coś w komputerze, mija kilka minut.

Oddaje kluczyk.


"Nie zrobimy aktualizacji bo ktoś Pana zapisał na serwis nie sprawdzając że oprogramowanie dostępne będzie od 2 maja" :shock:


Cudowna wiadomość - byłem pod wrażeniem profesjonalizmu salonu BMW.

2 tygodnie czekania, 2 godziny w plecy, niepotrzebna jazda do serwisu.

Chociaż się kawy napiłem mimo że ciśnienie juz było ponad normę...


Aha - potwierdzili że ta aktualizacja naprawia "6P1" czyli

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU
• Ability to pair 2 smartphones
• Apple CarPlay / Android Auto
• RSU updates (via phone).
• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).

 

Kolejne podejście 13 maja w piątek...

 

Ok, jestem po dzisiejszej aktualizacji.

Wersja oprogramowania 03/2022.52 ( aktualizowano też oprogramowanie skrzyni i silnika )


Co się zmieniiło ?

- działa łączenie dwóch telefonów

- RSU pewnie też ale to przekonam się za jakiś czas :)

- silnik i skrzynia pracują o wiele lepiej niż po ostatniej aktualizacji ( po której narzekałem że uciekło mi trochę koni - teraz wróciły :mrgreen: )


Niestety wygląda na to że CarPlay na podstawowym idrive ( nie professional ) nie zadziała bez anteny Wifi.

Wnioskuję po tym że pomimo aktualizacji, nie pojawiłą się opcja łączenia po Wifi a jest to konieczne do CarPlay.

Być może z dołożoną anteną miałoby to szansę zadziałać...


Jak jest:


IMG-7634.jpg

IMG-7633.jpg

IMG-7632.jpg


Jak powinno być:


16833661-B209-4-B5-F-9350-058150-ED390-C.jpg

Źródło: https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1914179&page=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś może w serwisie jat t wygląda. Czy z ich wiedzy takie dołożenie CarPlaya jest w ogóle możliwe?


Jeśli chodzi o silnik i skrzynie to rozumiem że nie ma potrzeby wstrzymywania się z tą aktualizacją? Bo Twoje wcześniejsze info o utracie mocy trochę mnie zmartwiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś może w serwisie jat t wygląda. Czy z ich wiedzy takie dołożenie CarPlaya jest w ogóle możliwe?

 

Wiedzą że nic nie wiedzą ;-)

Pan powiedział że teoretycznie możliwe, że powinno być jako opcja do dokupienia przez Connected Drive.

Ale po moim VIN nie ma.

 

Jeśli chodzi o silnik i skrzynie to rozumiem że nie ma potrzeby wstrzymywania się z tą aktualizacją? Bo Twoje wcześniejsze info o utracie mocy trochę mnie zmartwiło

 

Zdecydowanie można - jest bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołożę do tematu AppleCar Play.


Mam G21 320e AppleCar Play powinno byc w standardzie. Odebrałem auto ok 2-mce temu ACP nie było dealer mowił, ze gdzies w maju bedzie aktualizacja OTA ale póki co nic nie było dostepne w systemie Rempote Upgrade.


Dziś znalazłem akcję serwisową 0065740300. Zadzwoniłem dziś 18.05.2022 do ASO w Krakowie i uprzejmy pan powiedział, ze owszem akcja jest i dotyczy sterowniów, ale po 'zrobieniu' 10-ciu aut AppleCar Play sie nie pojawiło. Poprosił, zebym zgłosił sie za 2 tygodnie, bo robienie aktualizacji sterowników dla zasady nie ma sensu jeżlei to nic nie wnosi (szczególnie w obszarze jaki miały poprawić)


No więc czekam 2 tygodnie i będe dzwonić ponownie :-)


 


Dobrze pamiętasz :mrgreen:

Dam znać ale dopiero za 2 tygodnie (26.04 mam serwis)

Liczę na niespodziankę bo CarPlay miałem w aucie za polowe ceny ;-)

 

UPDATE

2 tygodnie czekania, przyjeżdzam dziś specjalnie na 8:30 do serwisu.

Oddaję kluczyk, czekam na przyjęcie.

Gość z serwisu klepie coś w komputerze, mija kilka minut.

Oddaje kluczyk.


"Nie zrobimy aktualizacji bo ktoś Pana zapisał na serwis nie sprawdzając że oprogramowanie dostępne będzie od 2 maja" :shock:


Cudowna wiadomość - byłem pod wrażeniem profesjonalizmu salonu BMW.

2 tygodnie czekania, 2 godziny w plecy, niepotrzebna jazda do serwisu.

Chociaż się kawy napiłem mimo że ciśnienie juz było ponad normę...


Aha - potwierdzili że ta aktualizacja naprawia "6P1" czyli

Temporary deletion of specific Bluetooth/WiFi functions, preparation for RSU
• Ability to pair 2 smartphones
• Apple CarPlay / Android Auto
• RSU updates (via phone).
• WiFi Hotspot (where option 6NW/6WD specified).

 

Kolejne podejście 13 maja w piątek...

 

Ok, jestem po dzisiejszej aktualizacji.

Wersja oprogramowania 03/2022.52 ( aktualizowano też oprogramowanie skrzyni i silnika )


Co się zmieniiło ?

- działa łączenie dwóch telefonów

- RSU pewnie też ale to przekonam się za jakiś czas :)

- silnik i skrzynia pracują o wiele lepiej niż po ostatniej aktualizacji ( po której narzekałem że uciekło mi trochę koni - teraz wróciły :mrgreen: )


Niestety wygląda na to że CarPlay na podstawowym idrive ( nie professional ) nie zadziała bez anteny Wifi.

Wnioskuję po tym że pomimo aktualizacji, nie pojawiłą się opcja łączenia po Wifi a jest to konieczne do CarPlay.

Być może z dołożoną anteną miałoby to szansę zadziałać...


Jak jest:


IMG-7634.jpg

IMG-7633.jpg

IMG-7632.jpg


Jak powinno być:


16833661-B209-4-B5-F-9350-058150-ED390-C.jpg

Źródło: https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1914179&page=7

Edytowane przez pmierzow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moim zdaniem powinieneś się umówić na tą akcje serwisową mimo wszystko bo jak jej nie zrobisz to możesz w ogóle nie otrzymać aktualizacji zdalnej.


Przeczytaj poniższy dokument:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wrzutke!


Racja - z tego dokumentu wynika, ze aktualizacja wgrywa nowy soft, ale pełna funkcjonalnośc ACP pojawi sie automatycznie ale dopiero po aktualizacji serwerów 'backend' najwczesniej po 19.05. Czyli wygląda na to, ze rzeczywiscie warto zrobić ta aktualizację :-)

To dzwonię się umówić ale poczekam do jutra/pojutrze, bo zakładam, że wtedy ACP powiinno sie pojawić już u tych wczesniej zaktualizowanych:-)


EDIT:

Z tego wpisu w dokumencie

It is expected that the required software will also be published as a Remote Software Update (RSU) 22-03-551/552, this is currently expected to be released towards the end of May 2022. Please consider suggesting that the customer completes this Remote Software Update (when it has been released and is available) as this will prevent them having to visit the Retailer specifically to have this work completed.

wynimka, ze teoretycznie przy odrobinie cierpliwosci może nawet się obejśc bez wizyty w serwisie....



 

Moim zdaniem powinieneś się umówić na tą akcje serwisową mimo wszystko bo jak jej nie zrobisz to możesz w ogóle nie otrzymać aktualizacji zdalnej.


Przeczytaj poniższy dokument:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez widziałem ten dopisek, jeśli tak było to po co robić osobną akcje serwisową? Akcja serwisowa również może naprawić inne rzeczy więc moim zdaniem warto zrobić i ją zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczeło działac komuś CarPlay / AA ?

Na forum bimmerpost od wczoraj raportują że powoli zaczyna działać ( tym z systemem Pro, podstawowa "navi" nie... )

 

Ja mam connected package professional w 320e i póki co remote upgrade nie dostałem (sprawdzałem rano), akcja serwisowa jest dalej widoczna na stronie, ale do serwisu jeszcze nie dotarłem (brak czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.