Skocz do zawartości

Service Inclusive / Plus


Kamilllllll

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,


Mam pytanie odnośnie opcji service inclusive / plus - czy te pakiety są opłacalne? Zakładając, że ktoś zrobi w 3-4 lata 100k przebiegu.


3 740 PLN. 5 lat / 100k - za samą robociznę. (czy ja dobrze liczę? Są to 3 wizyty w serwisie, co 30k w przypadku silników benzynowych) Wymiana oleju + filtr. Oczywiście jak chcesz cześciej wymieniać olej to na swój koszt i tylko w ASO :) ).


12 550 PLN. 5 lat / 100k - za robociznę oraz za materiały. (w/w 3 wizyty olejowo/filtrowe oraz wymiana tarcz + klocków. Zużycie tarcz oraz klocków mocno zależy od stylu jazdy - u mnie bardzo wolno - same trasy i hamowanie silnikiem (czy aby na bank będzie taka potrzeba by wymieniać tarcze i klocki przed przebiegiem 100k?).


Jak wygląda to u Was, przy jakim przebiegu wymienialiście komplet tarcz + klocków?


Dowiadywałem się iż sam serwis olejowy to koszt 1 700 PLN brutto. (olej + robocizna).


Ile trzeba dopłacać do serwisu olejowego jeżeli ma się wykupioną robociznę za 3 740 PLN?


Pozdro

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F31 klocki wymieniałem co 16k km (przód i tył), w obecnym G20 zrobilem 13k i krzyczy mi, ze za 2000 mam wymienic klocki z tyłu.

W poprzedniej bmce nie miałem AutoHolda, w obcenej jest , może to też powoduje szybsze zużycie. Jeżdzę głównie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj znać proszę ile Ci wyszło za wymianę tych klocków , żebym wiedział ile mam wkładać dziennie do skarbonki pod nazwą -poza gwarancyjne serwisowanie BMW - :wink: w Tiguanie przednie klocki wymieniłem po 90 tyś a tylne po 115tyś km , tarczy jeszcze z fabryki :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F31 klocki wymieniałem co 16k km (przód i tył), w obecnym G20 zrobilem 13k i krzyczy mi, ze za 2000 mam wymienic klocki z tyłu.

W poprzedniej bmce nie miałem AutoHolda, w obcenej jest , może to też powoduje szybsze zużycie. Jeżdzę głównie po mieście.

 

Jest akcja serwisowa. Jeśli klocki skończą się przed 25 tyś to wymieniają klocki i zaciski za darmo i coś jeszcze. Info z bawarii.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mozesz wymienic opoza ASO

jak najbardziej , tak samo robiłem z Tiguanem , komplet tylnych klocków w ASO z wymianą 900zł , a u Bogusia 300zł z fakturą i na oryginalnych ATE , tylko musiałem podczas wymianę znowu słuchać jego komentarz na temat polityki i polityków , teorii spiskowych globu , i która nacja rządzi naszym losem.. :lol:


tylko w przypadku BMW jaką mamy pewność że po wymianie poza ASO , zniknie komunikat konieczności wymiany klocków ?

ktoś wie która firma produkuje klocki dla BMW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Oczywiście że tak, nie zamierzam dać się ogolić w ASO, ostatnie auto w którym zmieniałem u nich klocki to było f20 i szybko zobaczyłem przebitkę ok 300% ceny rynkowej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem mondeo mk5 to tez krzyczeli za klocki jakby były z platyny . Zrobiłem następująco: kupiłem klocki oryginalne z logo FORD bodajże za połowę ceny i wymieniłem , żeby nie zorientowali się ,że ktoś grzebał :).


Proszę ile kosztuje oryginał https://oryginalne-czesci.pl/klocki-hamulcowe-przod-bmw-g20-g21-g30-g31,id17845.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F31 klocki wymieniałem co 16k km (przód i tył), w obecnym G20 zrobilem 13k i krzyczy mi, ze za 2000 mam wymienic klocki z tyłu.

W poprzedniej bmce nie miałem AutoHolda, w obcenej jest , może to też powoduje szybsze zużycie. Jeżdzę głównie po mieście.

 

Jest akcja serwisowa. Jeśli klocki skończą się przed 25 tyś to wymieniają klocki i zaciski za darmo i coś jeszcze. Info z bawarii.

 

a w której konkretnie bawarii dostałeś takie info? Ja właśnie dzwoniłem do serwisu w Częstochowie i Pani stwierdziła, że zużycie klocków przy 23 tys. km jest zupełnie normalne i nie ma żadnej akcji serwisowej i klocki nie będą podlegały gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F31 klocki wymieniałem co 16k km (przód i tył), w obecnym G20 zrobilem 13k i krzyczy mi, ze za 2000 mam wymienic klocki z tyłu.

W poprzedniej bmce nie miałem AutoHolda, w obcenej jest , może to też powoduje szybsze zużycie. Jeżdzę głównie po mieście.

 

Jest akcja serwisowa. Jeśli klocki skończą się przed 25 tyś to wymieniają klocki i zaciski za darmo i coś jeszcze. Info z bawarii.

 

a w której konkretnie bawarii dostałeś takie info? Ja właśnie dzwoniłem do serwisu w Częstochowie i Pani stwierdziła, że zużycie klocków przy 23 tys. km jest zupełnie normalne i nie ma żadnej akcji serwisowej i klocki nie będą podlegały gwarancji...

 

Janki

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.