Skocz do zawartości

M54b25 Nierówna praca silnika na zimnym


dareczek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w sprawie mojego auta z którym walczę już bardzo długo.

Pacjent BMW E46 COUPE silnik swap z 1.8 na m54b25 plus LPG (nie za mojej kadencji robiony swap)

Problemem jest nie równa praca silnika, odpala przeważnie za 3 razem , bo tak to odpali i zgaśnie, strzelanie w kolektor przy próbie dodania gazu gwałtownie gdy auto jest zimne. Gdy temperatura zejdzie już z niebieskiego Pola silnik chodzi jak zegarek, chodź na gazie chodzi bardzo dobrze, lepiej niż na benzynie. Z tego co zauważyłem gdy jadę na benzynie jest takie uczucie jak by mu brakowało benzyny, tzn delikatnie poszarpuje i słabiej się wkręca na obroty niż na LPG.

Wymienione zostało bardzo dużo części i nadal jest kłopot a mianowicie

- serwo

- disa

- pokrywa zaworów (okazała się popękana)

- przepływomierz

- odma

- sondy

- podmieniany był komputer

- uszczelnienie całego silnika aby nigdzie nie łapał lewego powietrza ani nie lał się olej

- wymienione wszystkie czujniki. Nie ruszone były tylko czujniki spalania stukowego.

- wtryski

- wymiana uszczelek na vanosach


Nie został wymieniony jeszcze filtr paliwa, i problem mam z alternatorem. Gdy odpali się auto trzeba dodać delikatnie gazu aby było ładowanie. Czy może mieć to jakiś wpływ na tą nie równa pracę i poszarpywanie na benzynie?


Jeśli macie jakieś pomysły prosił bym o pomoc, bo już delikatnie mówiąc brakuje mi sił do tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś pod inpe? U mnie miałem podobny objaw tyle że na pb i lpg kulał i dopiero równo zaczął pracować jak zszedl z niebieskiego pola, nikt nie potrafił mi pomóc i co? Okazało się że mimo świeżych świec jedna była uszkodzona. Wymieniłem wszystkie na innej firmy i śmiga aż miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega podpinał pod jakiś komp, ale powiem szczerze nie wiem pod jaki. Niby tam żadnych błędów nie ma. Świece też były wymieniane bo szarpała na gazie. Na gazie chodzi naprawdę dużo dużo lepiej niż na pb. Problemy są tylko można powiedzieć na pb. Na lpg gdy w ciepły dzień przełączy się szybciej tzn za nim zejdzie z niebieskiego pola też jest nierówna praca, lecz prawie nie odczówalna wkręca się na obroty normalnie jedynie na pb jest tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a próbowałeś skasować adaptację pb i lpg? Skasować i zobaczyć jak na świeżo będzie się zachowywał na samym pb? Skasuj adaptację i pojeździj na samym pb nie włączając lpg może to coś właśnie od strony lpg jest. I pisales że wszystkie czujniki wymienione a na oryginalne czy zamienniki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja była kasowana nic to nie pomogło. Problemy z jazda na benzynie były jeszcze przed założeniem lpg do tego auta. Czujniki jeśli były wymieniane to tylko na oryginał lub brane na podmiankę z silnika, który jeździ po dziś dzień. Akurat u nas w okolicy parę tych e46 jest, więc było w czym grzebać. Zapomniałem dodać, że i przepustnica również była zmieniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokaż masę powietrza na wolnych obrotach po rozgrzaniu oraz korekty paliwowe i pracę sond.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.