Skocz do zawartości

Pomocy! Jak otworzyc bagaznik bez aku.


dvls

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak, zabieralem sie z kolega za wymiane rozrusznika i do tego musialem odlaczyc aku. Odpialem minusa i...zamknalem bagaznik. Zeby tego bylo malo sytuacja jest o wiele bardziej fatalna bo mialem otwarte szyby!

Probowalismy z kabli z 2-giego samochodu podpielismy + i - i nic, dalej nie ma pradu bagaznika nie da sie otworzyc.


Oczywiscie probowalem tez kluczykiem ale mechanizm chyba w ogole nie dziala, z calej sily probowalem przekrecic i nic mechanizm nie dziala pewnie nigdy nieuzywany bo po co skoro tam sama eletryka przez co pewnie sie zastalo, zasyfilo...


Nie wiem czy to ze mam rozkrecony kolektor i wszystkie przewody dookola niego (w sensie te ktore przeszkadzaly w rozkreceniu) moze miec cos z tym wspolnego, ale chyba te miejsca na ladowanie spod maski nie maja zadnych przewodow ktore by szly tamtedy, mianowicie gdzies w okolicach kolektora.


O co tu chodzi, juz nie mam sily do tego samochodu naprawde, z calym szacunkiem dla bmw ale to jest karygodne. Kto konstruowal ten samochod, nie przewidzieli ze ktos moze zamknac bagaznik na odpietej klemie? Przeciez to jakis zart. I ten kluczyk, ktorym nie da sie otworzyc...nie wiem drzwi kierowcy otwiera i zamyka ale mechanizmu od bagaznika juz nie...


Jestem zalamany cala ta sytuacja nie wiem co mam juz zrobic :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś grotem kluczyka otworzyć bagażnik po prostu fizycznie wsadzając kluczyk (zamek jest na tej samej lini co uchwyt do otwierania, najlepiej spojrzeć od spodu)? jeśli nie, to to jest chyba najlepszy sposób, jeśli to nie działa to możesz się dostać demontując kanapę tylnią lub odchylając poszczególnie części kanapy, jeśli masz linki oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś grotem kluczyka otworzyć bagażnik po prostu fizycznie wsadzając kluczyk (zamek jest na tej samej lini co uchwyt do otwierania, najlepiej spojrzeć od spodu)? jeśli nie, to to jest chyba najlepszy sposób, jeśli to nie działa to możesz się dostać demontując kanapę tylnią lub odchylając poszczególnie części kanapy, jeśli masz linki oczywiście.

 

Nie mam za dlugo tego samochodu ale zadnego uchwytu w bagazniku nie widzialem poza tym jest jeszcze butla z gazem ktora i tak przeszkadza cokolwiek tamtedy zrobic.

 

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=690147

There is a key hole near the top of the license plate to open your trunk manually. When you find it, insert your key in and twist really hard. It may feel like you're breaking your key, but you're not.

 

Tak jak napisalem wyzej mechanizm jest do bani, po wsadzeniu kluczyka przekreca sie o 1 cm slychac skrzypienie w klapie bagaznika i nic...jak ma dzialac jak od lat nieuzywany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.