Skocz do zawartości

Różnica w Hamulcach


Bartolini 1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie


Mam pytanie dotyczące róznic w hamulcach


Jestem od miesiąca szcześliwym posiadaczem BMW 540IX .

Zestaw hamulcy jaki ma moje auto to 348x36 przód i 345x24 tył . Tarcze mam do wymiany od delikatnej jazdy sie pogieły . Chce wymienic na wieksze oczywiście wraz z zaciskami

Znalazłem dwie specyfikacje tarcz 374x36 /345x24 i dróga 374x34 ale tył 370x24 . Zastanawia mnie czemu jest różnica w zestawach w tylnych tarczach . Czy moge do 540 zamontować komplet z wiekszym tyłem czy jest to zestaw dedykowany np do 550i i wymiana z dużymi tyłami jest niemożliwa .

Jesli bede zmieniał to czy trzeba jakieś inne jarzma zamontować czy te co mam teraz są ok do takiej zmiany . Kolejne co mnie zastanawia to czy trzeba bedzie jakieś zmiany w oprogramowaniu auta robić .

Jakie macie zestawy w swoich 540 ( wielkosci tarcz ) i jak sie sprawują


Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT ale w kwestii hamulców...

Nie wiem czy wiecie ale jak komuś z Was skończą się klocki/tarcze (zestaw na tylną oś, niebieskie zaciski) to nie będziecie w stanie ich wymienić na nowe. Brak dostępności w serwisach BMW, nie wiadomo kiedy będą dostępne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę OT ale w kwestii hamulców...

Nie wiem czy wiecie ale jak komuś z Was skończą się klocki/tarcze (zestaw na tylną oś, niebieskie zaciski) to nie będziecie w stanie ich wymienić na nowe. Brak dostępności w serwisach BMW, nie wiadomo kiedy będą dostępne...

 

Ale jaki rozmiar tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.