Skocz do zawartości

E90 N46B20 320i 2005r problem z przepustnicą


misiek1420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.


Mam dość nietypowy problem. A mianowicie. Samochód raz na jakiś czas dziwnie się zachowuje. Potrafi podczas jazdy stracić moc. Wyświetli się błąd tempomatu bądź dsc (na to nie ma reguły) i obroty zaczynają skakać pomiedzy 700-1200. Cała buda drga. Nie można też wtedy przygazować powyżej 1500 obrotów. Po wyłączeniu i ponownym odpaleniu jest z reguły ok. Czasem potrzeba kilka uruchomień. Nie ma też reguły co do częstotliwości. Czasami potrafi robić tak cały dzień a czasami jest 2 dni spokój.


Spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim ??


Dziękuję serdecznie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć.

Mam auto E92 320i (z 2007, 105 tys. km przebiegu).


W odstępie trzech miesięcy miałem trzy razy podobną sytuację:


1) włączyła się konrtolka 'check engine'. Dopiero jak po kilometrze się zatrzymałem, auto straciło moc, spadły obroty. Po odpaleniu silnika problem całkowicie ustąpił. Nic się nie działo przez ponad miesiąc. Uznałem, że przyczyną mogło być kiepskiej jakości paliwo.


2) włączyła się kontrolka 'uzupełnij płyn do spryskiwacza' i dosłownie 2-3 sekundy później (nieprawdopodobny przypadek :?: :!: ), chyba jeszcze po redukcji biegu, pedał gazu przestał całkowicie reagować (jechałem ok. 80km/h). Po zjechaniu na pobocze silnik zgasł. Odpaliłem i wszystko wszytsko ok. Kontrolka zapaliła się jeszcze pare razy (ale problemów z gazem już nie było), dolałem płynu i koniec tematu.


3) mija kolejny miesiąc, redukuję na trójkę i ...spadek mocy, auto ledwo co reaguje na pedał gazu. Zatrzymałem się. Auto się dławi. Jak wcisnąłem gaz do dechy to co najwyżej 1,5-2 tys. obrotów. Odpaliłem auto i znowu, jak ręką odjął, problem znika.


Może problemy były wywołane przez kiepskiej jakosci paliwo (tankuję na dobrych stacjach, ale nigdy nie wiadomo). Może wtryski (ale jakiś czas temu były wymienione wszystkie na raz). Dziwi mnie natomiast bardzo zbieg okoliczności opisany w pkt 2.


Na razie jest wszystko ok. Auto jeżdzi świetnie. Ale jak sytuacja się powtórzy, a ja będę akurat w trakcie wyprzedzania... Będzie nie fajnie.


Dla świętego spokoju chyba przy najbliższej okazji podjadę do serwisu i poproszę o podłączenie do komputera. Może wykaz błędów wyjaśni albo podpowie o co chodzi.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.