Skocz do zawartości

Bład d90d37 interior lighting unit


qwee

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W F30 330i 2018 mam pakiet: S563 Light Package. I faktycznie w drzwiach od strony wewnętrznej pod srebrną listwą jest pasek ledowy, ale.. nie działa. ISTA wypluwa błąd:

d90d37 interior lighting unit (ile) incorrect version installed. Czy ma ktoś doświadczenie z tym modułem? To jest jakiś niezależny sterownik? Gdzie go szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W którym modelu te błąd?


Wspomniany pasek, który nie świeci może być powodem tego błędu.

Oświetlenie "ambient" podłączone jest do linii LIN(do modułu FRM), a błąd sugeruje, że jakaś lampka jest inna niż powinna(sterownik oczekuje jednego rodzaju sterownika, a ma podłączony inny.


Ten błąd może też dotyczyć lampek w podsufitce, mimo, że działają poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym modelu te błąd?

F30 jak w poście wyżej

 

do modułu FRM

A nie FEM?

 

błąd sugeruje, że jakaś lampka jest inna niż powinna(sterownik oczekuje jednego rodzaju sterownika, a ma podłączony inny.

Tyle wiadomo z treści komunikatu.

Znalazłem wiele zapytań o ten błąd ale żadnej odpowiedzi. Szukam dalej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W którym modelu te błąd?

F30 jak w poście wyżej

Pytanie miało dotyczyć modułu, a nie modelu. Tak to jest, jak pisze się posty na szybko, będą w pracy :P

 

do modułu FRM

A nie FEM?

W przypadku F30 moduł FEM, F10 ma FRM

 

błąd sugeruje, że jakaś lampka jest inna niż powinna(sterownik oczekuje jednego rodzaju sterownika, a ma podłączony inny.

Tyle wiadomo z treści komunikatu.

Znalazłem wiele zapytań o ten błąd ale żadnej odpowiedzi. Szukam dalej :|

Jednoznacznej odpowiedzi nie dostaniesz, bo błąd nie musi dotyczyć tego samego u Ciebie co u kogoś innego. Na linii lin jest kilkanaście lampek, pozostaje samemu dojść, która jest niewłaściwa.

Zacząłbym od drzwi, które nie świecą. Jeśli wtyczka będzie podłączona, to zapewne błąd dotyczy tej lampki i dlatego sterownik jej nie zapala


Pod listą błędów w ISTA masz opcję "calculate test plan"/"oblicz plan kontrolny"

Jak jego klikniesz, to ISTA przygotuje procedury usunięcia usterki. Procedura poprowadzi Cię co po kolei sprawdzić ew. wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.