Skocz do zawartości

Bluetooth montaż ori zestawu ulf


Art.sr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znawców. Może ktoś coś podpowie.

W mojej x3 nie było bluetooth, również instalacji. Hobbistycznie dołożyłem wiązkę, antenę, mikrofon i ulfa /cieszyłem się, że kupiłem 5 generacji, a niestety 1, podobna końcówka numeru 552 i 522 haha/. Nie mniej, bez dodawania ncsem kodu wyposażenia, na monitorze pojawił się telefon. Ze starą nokia n81 działa idealnie. Ale z huawei p10 lite łączy i zrywa. Raz nawet wczytał ksiażkę telefoniczną. Generalnie, jak piszą w tym problemie, łączy przy próbie dzwonienia, wycisza radio, ale nie łączy, po ponownej próbie parowania przełącza na telefon, który wybiera już numer.

Pierwsze pytanie, czy brak dodania kodu wyposażenia może mieć wpływ na działanie ulfa?

Drugie, czy 6 generacja da radę? Bo myślę kupić.... Może się uda...

Trzecie, nie ma bajek, dodawanie/sparowanie telefonu przez przycisk z kierownicy nie działa /paruje inpa/. Z kostki 54pin wypuściłem kabelek z pinu 32 /jak, pamietam/. Jeśli dodam coś do parowania, jakiś włącznik, to wystarczy go zmasowac? Bo oryginalnie powinien iść do kostki w podłokietniku /do tacki na telefon/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem brak dopisania nie powoduje tego chociaz dla spokojności bym to dopisał.Zrobiłeś sobie sporo zachodu a wystarczyło kupić parota p&p i po temacie.30 minut pracy bez prucia ,kodowania etc etc :mrgreen: :mrgreen:

Jeszcze bym moduł zaktualizował o ile jest coś do niego nowego

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale nie chciałem czegoś zewnętrznego. Mam jakieś coś głośnomówiące na bluetooth i na ogół zapominałem włączyć lub naładować.

Prucia wielkiego nie było. Listwami w progu do radia i po robocie, jedynie wiązkę zrobić to trochę zachodu, ale przy okazji zrobiłem alarm grzebiąc przy bezpiecznikach. Opcja telefonu pojawiła się bez kodowania. :mrgreen:

Ult jest z ses więc muszę jeszcze dojść jak uruchomić komendy, ale to chyba dopiero po edycji pliku z Rad, więc muszę dodać moduł do wyposażenia.

Co do modułu. Sprawę załatwiła wymiana na 7 generację, ale czasami przy wybieraniu przez ostatnio wybierane rozłącza telefon lub wiesza się. Czytałem, że może to powodować brak na liście wyposażenia i należy dokodowac. Narazie szukam jakiejś instrukcji krok po kroku jak dopisać i gdzie.

Przy okazji chyba zdementuję instrukcję na temat rootowania telefonów i zmiany plików odpowiedzialnych za bluetooth. Mam p10 lite i łączy się /czasami trzeba ręcznie sparowac/

Ps. Lubię takie wyzwania.

Jeśli masz jakąś instrukcje jak ncsem dodać moduł do wyposażenia i jakie moduły zakodować, to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmieniłem na 7 generacje i fajnie łączył z Huawei p10 lite i wczytywal książkę/bez sms/. Ale wieszał się ulf przy wybieraniu głosowym. Lekiem było połączenie telefonu, rozłączenie i połączenie ponowne. I działało już dobrze. Oczywiście dodałem ulf do wyposażenia nosem.

Teraz używam Galaxy Note 8 i chyba jest ok. Na razie 2 razy próbowałem i łączy i działa za pierwszym razem. Nawet smsy wczytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.