Skocz do zawartości

M54B22 check engine, wolniej wkręca się na obroty + wahania


Mlynoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wymiany uszczelki pod pokrywą zaworu w polecanym warsztacie po jednym dniu jazdy wyskoczyła kontrolka check engine. Nie wiem czy to powiązane ale jeżeli to jakoś pomoże to wolę o tym wspomnieć. Otóż silnik jakby stracił na mocy, coś czułem, że inaczej chodzi, ale utwierdziły mnie w tym opinie prawie każdego kto raz tym samochodem jechał.


Objawy:

- check engine,

- wolniejsze wkręcanie się na obroty,

- częściowy spadek mocy,

- drgania (wydaje mi się?),

- przy trzymaniu obrotów np. 2tyś obroty idą sobie tak po 200-300 co jakiś czas w dół i w górę,

- inny dźwięk wydechu ( z basu takie pierdzenie się zrobiło),

- ogólnie inna praca silnika.


Sprawdziłem, wyczyściłem przepływkę. To samo. Zamieniłem na inną, to samo. Lewego powietrza raczej nie łapie bo miesiąc wcześniej wszystkie gumy za przepływomierzem wymieniałem na nowe, chociaż nie można wykluczyć takich cudów...


Ogólnie da się nadal jeździć w miarę elastycznie tym autem, ale czuć, że jakby parę koni uciekło mimo wszystko.

Załączam zdjęcie tego co pokazał komputer.


wfyqhztiodlf_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zobacz czy jest w ogóle podpięty ten czujnik, tak jak przepływomierz i zawór odpowietrzania zbiornika paliwa. Poza tym jak to się stało po wizycie u mechanika to wypada tam wrócić i przekazać co się dzieje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.