Skocz do zawartości

Drive train I zalaczajacy sie wentylator


Kamil1991f10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałbym zaznaczyć, że szukałem na forum odpowiedźi na moje pytanie, jednak jej nie znalazłem. A mianowicie od 5 dni, podczas jazdy (nie zawsze) wyskakuje komunikat drivetrain. Oczywiście silnik wchodzi w tryb awaryjny,przestaje równo pracować i przy tym załącza się wentylator chłodnicy .Nie wyskakuje żaden komunikat odnośnie temperatury cieczy Po ponownym uruchomieniu auta wszystko wraca do normy. Dzisiaj po pracy w ukrytym menu zegarów, sprawdziłem kody błędów i jest t jeden E12C01. Szukałem w internecie i wyczytałem, że wymieniony błąd wskazuję :Czujnik poziomu napełnienia zbiornika lewy: Zwarcie z plusem. I tak zastanawiam się czy może on mieć wpływ na wyżej opisane zachowanie auta? Może ktoś miał już taki przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

E12C01



Kody błędów BMW


Informacje o błędach


Opis kodu błędu

Zestaw wskaźników odbiera wartości rezystancji czujników poziomu paliwa z jednostki sterującej JBE / REM / BDC w postaci komunikatu CAN.

Zwarcie do B + jest wykrywane, jeśli odebrana wartość rezystancji jest większa niż zdefiniowana wartość graniczna zwarcia

.

Warunki kodu błędu

Ogólne warunki Napięcie: od 6 V do 16 V.

Stan terminala Terminal 30

włączony

Warunki jazdy

Należy dezaktywować tryb produkcyjny, transportowy i warsztatowy.


Stan czasu uszkodzenia

Wprowadzenie kodu błędu po 25 sekundach.

Plan serwisowy

Wpis kodu błędu jest redundantny w stosunku do odpowiedniego wpisu kodu błędu w jednostce sterującej JBE / REM / BDC.


Różne przypadki:

Jeżeli odpowiednia usterka zostanie wpisana dla czujnika poziomu paliwa w jednostce sterującej JBE / REM / BDC, należy kontynuować poszukiwanie usterki dla tego wpisu w pamięci usterek. Moduł testowy wskaźnika paliwa musi być przetwarzany zgodnie z planem testów. Jeśli nie ma odpowiedniego błędu zapisanego w jednostce sterującej JBE / REM / BDC, sprawdź, czy nie wystąpił problem z podnapięciem. W przeciwieństwie do jednostki sterującej JBE / REM / BDC, zestaw wskaźników rejestruje również ten wpis pamięci błędów w przypadku zbyt niskiego napięcia. Wpis pamięci błędów można usunąć, jeśli wystąpił problem z podnapięciem. Dalsze środki nie są wtedy konieczne.Jeśli żaden z tych warunków nie ma zastosowania, a nadal istnieją skargi dotyczące wskaźnika paliwa, należy przejść przez moduł testowy dla wskaźnika paliwa zgodnie z planem testów.


Wpływ na błąd

Wskaźnik poziomu paliwa i zasięg nieprawdopodobne.


Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze Nie

Komunikaty Centrum sterowania


Uwagi serwisowe

Ta usterka może również wystąpić w przypadku zbyt niskiego napięcia. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę warunki otoczenia.


© 2020 - BMWFaultCodes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.