Skocz do zawartości

Bmw e46 320d m47n kompletna wymiana odma + węże


hadesxxxx007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisałem niedawno w sprawie oleju na pokrywie zaworów koło odmy. Chyba wymiana separatora plus pokrywy odmy i uszczelek pomogła ale mam pytanie bo przy pracy silnika odkręcając korek chlapie olejem a obroty silnika nie zmieniają się pojawia się takie buczenie i tyle. Ręki też nie zassysa czuć i widać spaliny. Czytałem że problemem mogą być węże odmy tylko czy ma ktos schemat gdzie one są? Albo może pomóc w znalezieniu? Ewentualnie może odma dziadowska? Kupiłem calos za 80 zł bo innej nie było niby jakąś sfk? Firma? Był jakiś młody nowy koleś nwm czy się pomylił w cenie czy po prostu jakiś badziew i może tu jest problem. Ogólnym problemem jest lekki wyciek oleju po silniku aż do miski. Dziś trochę popatrzyłem i olej widnieje na kolektorze ssącym od dołu. Do miski spływa po wężyku od czujnika w misce a takę od drugiej strony ( na sprężarce od klimy i gdzieś od góry)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba skv, z reguły jest ok. Tu nie ma żadnych przewodów. Jak cieknie pod kolektorem dolotowym to uszczelki do wymiany, pewnie majster jakiś przy wymianie świec do..bał, aż w łokciu strzeliło zamiast skręcić na 12 i 15 nm, teraz jest tego skutek.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Amelinowe czy tworzywo?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.