Skocz do zawartości

Ocena przebiegu na podst. zużycia elementów


wachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanko do znawców tematu

 

Otóż zakupiłem e36 320i coupe z przebiegiem 154,000 km i jestem niemal pewny, że nie jest on oryginalny.

Moje wątpliwości są spowodowane kilkoma sprawami:

 

1. oryginalna skórzana kierownica m3 zaczyna się wycierać w górnej części

2. rano na zimnym silniku szklanki hałasują przez kilka sekund

3. zużycie fotela kierowcy - ale to chyba należy pominąć, bo jesli autko bylo eksplatowane w miescie to częste wsiadanie i wysiadanie moglo doprowadzic do przetarcia

4. wydech prawdopodobnie oryginalny (to na plus)

 

pozdrawiam

Wachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezki temat-ale powiem ci tak stan auta w srodku nie zalezy od tego czy ono jest w miescie czy nie jezdzone.widzialem stan samochodiow sprowadzanych z Niemiec i sa rozne niektore maja przebiegi w zasadzie takie same jak moj e36 a za to tapicerka jest w stanie oplakanym( rozprute siedzenia , mkanapa, boczki, poodklejane okleiny raczek na boczkach) Tak bedzie wygladam samochod jaki jest jego wlasciciel bo jesli ktos nie dba to ma to w du... i nie dba o to a z koleji tacy jak ja ( dokupujacy kazda srubke i plastikowy uchwycik itp-mamiak) utzrymam to w takim stanie ze po nawet 400tys km bedzie to wygladalo jak u innego goscia po 100tys-widzialem nawet auto ktorenie widzialo odkurzacza od poczatku swego zycia(otwor wokolo wl.awaryjnych byl tak zapchany brudem ze sie rownalo z plastikowa tapicerka kolo manetki biegow.Ja jakbym mial kase i kupilbym nowiutka BMW z salonu to wiem ze po 10 latach wygladala by ona tak jak w momecie wyjechania z salonu-ale wiem ze to juz zboczenie i choroba-ale niektorzy tak maja :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę żeby udało Ci się stwierdzić po tak powierzchownych rzeczach czy przebieg jest oryginalny czy też nie.... moja ma 120 000 i wiem że przebieg je4st 100% oryginalny, a ślady zużycia tapicerki są bardzo widoczne... dla przykładu - odklejające się boczki to efekt nieudanego prania tapicerki... przecierające się fotele mogą być spowodowane tym że kierowca ważył 130 kilo lub woził różne graty w samochodzie... przedarte elementy mogą być efektem wożenia psa w samochodzie.... powodow może być 1000 albo jeszcze więcej... jeśli mechanika jest wporzo to nie ma co się przejmować ;) reszte można powolutku sobie zrobić.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto jest z konca 1993 roku

 

eksploatowane 3 lata przez goscia potem przez kobiete we Włoszech

 

ostatni zapis w ks. serwisowej przy 68,000 w 1997 roku, potem sprzedano Pani rocznik70 a ona juz do serwisu nie jezdzila :(

 

zastanawia mnie tylko czy przy 160,000km moga hałasować popychacze?

okazało sie ze jakis baran w polsce nalał oleju mineralnego, pojezdzilem na nim z 5tys i zaczęło hałasowac, teraz mam semi syntetyk ale nadal halasuje, chyba zaleje MOtorLife albo jakies ceramidy, moze pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 letnia pani w BMW 320i to jest coś, możliwe ale brzmi śmiesznie :)

Być może ktoś wlał mineralnego oleju... bo mu popychacze hałasowały.

Jeśli hałasują tylko na zimnym i tylko przez chwilę nie przejmowałbym się tym i dał czas dobremu olejowi, może poprawi sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"eksploatowane 3 lata przez goscia potem przez kobiete we Włoszech"

 

Samochody z Wloch sa z reguly bardzo styrane. Podobnie tez z Francji - tam samochod widzi odkurzacz tylko wtedy, gdy idzie na sprzedaz :P

 

.........nie przesadziles-mialem okazje zobaczyc bmw e36 z Wloch-smietnik jak u mni epod domem co do niego smieci wynosze-ponoc po prostu ludzie z BUTA taki maja charakter i sa leciutkimi brudasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt w srodku tapicerka w srednim stanie na boczkach odłazi - pewnie po praniu w Polsce, ale to szczegół bo niedługo będzie skórka

 

a we Francji mam znajomych, to wiem jak jest... liscie z zeszłej jesieni można znależć latem w aucie

 

Wachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.