Skocz do zawartości

E87 Brak komunikacji OBD2


raptowny13

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, po długiej przerwie w końcu powrót do marki. Tym razem auto kupione dla żony (e87 120d 177KM 2007r) i jak to w dieslach problem z DPF.

Chciałem zainicjować wypalanie przez aplikacje B-tool ale żaden interfejs nie chce się połączyć z tym autem.

Sprawdzałem na UCSI-2000, Carly, Vgate 3, Vgate 2, OBD LINK MX+. Żaden się nie łączy. Napięcie jest w złączu.

Po kilku dniach walki zauważyłem że brakuje jednego bezpiecznika od złącza OBD (są 2 bezpieczniki według schematu). Po zamontowaniu tego bezpiecznika i sprawdzeniu drugiego w dalszym ciągu brak komunikacji.

Poradzicie coś? Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem schemat do swojego i wychodzi na to że wszystko jest dobrze połączone.

Nie mam już pomysłów..

ea63cbcee71e.jpg



Dobra, temat do zamknięcia.

Któryś z poprzednich właścicieli postanowił zamontować dodatkowe zabezpieczenie złącza OBD2, umieszczając w słupku bezpiecznik...

Udało się do tego dojść, po nitce do kłębka jak to mówią :D

Temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zakupiłem e91i też problem z komunikacją ( poprzedni właściciel nie wie nic) byłem w kilku serwisach i nie mogli się połączyć.

Proponowali pozostawienie auta aby po kablach znaleźć gdzie jest "odcinka" , czy kolego raptowny13 mógłbyś przybliżyć gdzie szukać ewentualnie tego bezpiecznika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dodatkowy bezpiecznik może być ukryty np.

-pod fotelem na łączeniu materiałów podłogi

-na słupku B lewym albo prawym ( u mnie był na prawym)

-w listwach progowych

-i pewno w innych miejscach...


Ja miałem dodatkowo tak jak przeczytałeś wyciągnięty bezpiecznik od złącza OBD. Do tego bezpiecznika doszedłem po ściągnięciu nakładek na progi, gdyż w kierunku bagażnika szedł przewód który nie pasował do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.