Skocz do zawartości

E36 coupe - jaki silnik najlepiej?


vip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Jestem nowy na forum tak więc nie pojedźcie mi po długości jak coś palnę. Chodzi mi konkretnie o 3 coupe. Doradźcie mi z jakim silniczkiem najlepiej jest kupić i zjakiego mniej więcej roku. Zależy mi aby nie chlała za dużo :) i była w miarę ekonomicznym pojazdem. Czy te bmw różnią sięwyglądem w stosunku do lat?? chodzi mi o 94-96??

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, witamy :D

 

Jezeli szukasz kompromisu miedzy spalaniem a osiagami to proponowalbym model 318iS. Zdecydowana wiekszosc jest wlasnie w nadwoziu Coupe, jakiego szukasz .. rocznik to zalezy, jaka kwota dysponujesz.

 

Jezeli chcesz zaznac swietnego dzwieku i charakterystyki silnika, to rozejrzyj sie za silnikami R6 ( szescio cylindrowe jednostki )

 

Modele wyprodukowane pod koniec lat produkcji , pozbawione sa wad wieku dzieciecego i sa znacznie lepiej wyposazone.

 

Tyle ode mnie :)

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6?? Nie znam się zbytnio nad modelami silników w BMW. Możesz mi podać jakąś konkretnąwersję razem z rocznikiem samochodu??

Mam pytanko ile te silniki mogą palić?? duża jest różnica pomiędzy R6 a 318iS ?? Dzięki

 

R6 oznacza silnik rzedowy, szesciocylindrowy :cry2: Czyli modele 320i, 323i, 325i, 328i. No i M3 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukanie auta o danej pojemnosci musisz zrownowazyc ze swoimi upodobaniami, przyzwyczajeniami i osiagniesz kompromis czy ci zalezy na kucach, czy na oszczdnosci sam zdecydyj-obys wybral dobrze ale i tak mysle ze jak upatrzysz cos i ci sie bardzo spodoba stan ogolny Coupe to sprawa silnika bedzie ciut mniej znaczaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6?? Możesz mi podać jakąś konkretnąwersję razem z rocznikiem samochodu??

Mam pytanko ile te silniki mogą palić??

 

Jezeli chodzi o wersje E36 318iS Coupe to wychodzila na przelomie lat 92 - 95 i posiadala silnik R4 ( czterocylindrowy, dwa wałki rozrzadu, 16V ) o mocy 140 KM.

 

Spalanie tego motoru:

 

- miasto 10 - 12

- trasa 8 - 9

 

Spalanie w duzej mierze zalezy od ciezaru nogi, stylu jazdy oraz stanu technicznego samochodu .. ale na pewno nie sa to wartosci jakos strasznie przerazajace. Najlepiej jakbys sie sam przejechal trójką z tym motorem i ocenił czy satysfakcjonuje Ciebie charakterystyka parcy owej jednosti oraz jej osiagi.

pzdr,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje 323i ze silnikiem 2.5l z vanosem jest oszczedny i mniej spali niz 320i a radosci jazdy jest ogromnie!!!!

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325i byl produkowany do 1994.

-bez vanosa do 1992 roku

 

a 323i jest produkowany od 1995 roku

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jesli ma byc w miare ekonomiczna to wez 318is .. bo nie oszukujmy sie - zarowno 325i jak i 323i w 10 litrach po miescie sie nie zmieszcza .. poprostu IS pali conajmniej 2 litry na kazde 100km mniej
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jesli ma byc w miare ekonomiczna to wez 318is .. bo nie oszukujmy sie - zarowno 325i jak i 323i w 10 litrach po miescie sie nie zmieszcza .. poprostu IS pali conajmniej 2 litry na kazde 100km mniej

 

w 318 masz pod maską 3/4 silnika, bo gdzieś "zafikali" dwa cylindry...

323 / 325 - zaje... fun z jazdy, dobra dynamika, nie trzeba koniecznie wdeptywać gazu w podłogę aby sprawnie i całkiem ekonomicznie się poruszać.

 

najlepszy wybór: E36 M3 3,2l :twisted:

18.11.2006

Forza evil!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poniżej 2.0 nie kupował.... bo wtedy dostajesz w komplecie 6 garów i śliczny dźwięk.. ponadto dużo lepsze osiągi a spalanie nie jest kosmicznie większe... zresztą poczytaj sobie specyfikację techniczną każdego z modeli... to powinno Ci ułatwić wybór http://www.bmw-klub.pl/samochody/danetech.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zwroccie uwage ze w pierwszym poscie bylo ze samochod ma byc w miare ekonomiczny ...

 

jakos moja 2.0 nigdy ponizej 12-13 w miescie mi nie schodzila .. tak wiec wydaje mi sie ze nie jest to ekonomia o ktora chodzilo ..

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.