Skocz do zawartości

F10 525dx LCI M-pakiet, carbon-schwarz, jasne skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Siema! :D


BMW F10

525d 160KW

xdrive

LCI

M-pakiet

Carbon-schwarz

Jasne skóry

Koła wzór 613


Z ciekawszych opcji wyposażenia:

- adaptacyjne LEDy, asystent świateł drogowych

- fotele komforty, jasne skóry

- Harman Kardon Surround Sound System

- kierownica M z łopatkami i sportowa skrzynia biegów

- M pakiet sportowy

- czarna podsufitka

- dostęp komfortowy, domykanie drzwi

- head-up

- DIY shadow line


:arrow: :arrow: :arrow:


PYTANIE 1:

Z aktualnych spraw serwisowych kilka dni temu wymieniłem kpl. filtrów, olej w silniku, xdrive, w skrzyni zf dynamicznie, płyn hamulcowy.

Co uważacie o wymianie oleju w silniku przy przebiegach autostradowych ? Co 15 tys km będzie ok? Mechanik doradzał 12-15 i nie wiem czy pozostać na 15tys czy częściej?

Co ile wymieniacie w skrzyni i xdrive?


PYTANIE 2:

Zmienne tryby jazdy są bardzo spoko ale jedno mnie ciekawi - czy da się ustawić wszystko na komfort a sam układ kierowniczy na sport? Lepiej mi się jeździ na sztywniejszym kierowaniu ale na sporcie trzyma wyższe obroty co akurat nie jest mi przeważnie potrzebne.


PYTANIE 3:

W przyszłym sezonie myślę o wymianie kół na wzór 351 (a 613 zostawić na zimę). Czy ktoś tak jeździ na 18" w zimie i 19" w lecie i jest w stanie wypowiedzieć się o plusach / minusach takiego rozwiązania? Jeśli ktoś ma inne ciekawe koła 19"/20" pasujące do f10 to chętnie zobaczę;) Jak to wygląda przy kołach innych niż OEM, dobiera się szersze do tyłu i węższe do przodu?


PYTANIE 4:

Wgrywał może ktoś nową mapę do N47T? Skierowaną na osiągi lub "eko-tuning" pomniejszający spalanie? Jak stosunek ceny do zadowolenia z takiej usługi? I ile $?


PYTANIE 5:

Co uważacie o przyciemnieniu szyb jeszcze bardziej niż jest w oryginale? Wydaje mi się że moje przyciemnienie jest zbyt "delikatne". Czy była jedna opcja przyciemniania czy różne? W specyfikacji mam przyciemnienie indywidual ale nie wiem czy to standard czy nie.


PYTANIE 6:

Czy wymieniał ktoś oświetlenie ambientowe na mocniejsze? To fabryczne jest widoczne tylko w nocy i mogło by być chyba lepiej.


PYTANIE 7:

Wie ktoś czy przy kick-down skrzynia zachowuje się tak samo na sporcie i komforcie czy mimo kick-down na komforcie jest troszkę wolniej?



:arrow: :arrow: :arrow:


AGJ8qN.jpg


w62RrT.jpg


uCq5rv.jpg


5q7Pl8.jpg


cKiARX.jpg


1mUxa9.jpg


x66lsK.jpg


7HuEgN.jpg


8G9a1j.jpg


eybx1I.jpg


FIXJBi.jpg


o8U8cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wygląda zacnie!


1. Według mnie wymiana oleju co 15 tyś będzie ok.

2. Z tego co wiem to można to zakodować.

3. Dla mnie takie przyciemnienie jest ok i nie zmieniałbym na ciemniejsze chyba, że zmiana była by subtelna.


Jakby co to wysłałem Ci wiadomość na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.