Skocz do zawartości

tylny most - oleje


bodo67

Rekomendowane odpowiedzi

Moja X6 4.0D ma 115 tys i chce wymienić alej w dyfrach. Panowie w cześcibmw.pl polecili mi tylko jeden rodzaj oleju do tylnego mostu. Taki żeby miał specyfikacje GL-5. Niby wchodzi 2,12l a do przodu 0,6. Wiec polecili mi kupić Ravenol 3x1litr bo ma GL-4 i GL-5. Nic nie wspomnieli, że z tyłu są dwa rodzaje oleju i że są trzy komory. Podałem im VIN mijej X6 i tak im wyszło. Mechanik mi powiedział,że są trzy komory i dwa rodzaje oleju. Pytanie tylko jakie to oleje i ile tam wchodzi? No i dlaczego trzy komory?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki serdeczne.

Jaka jest rekomendacja wymiany tych olejów w dyfrach? Mówie tu o poradach forumowiczów a nie o LIFETIME BMW Tak jak to się ma ze skrzynią ZF. Że niby LIFETIME olej w skrzyni a wszyscy wiedzą że ZF rekomenduje wymianę co 80-120 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Odgrzeję trochę temat bo z racji COVIDU i wyjazdów służbowych nie wymiłem jeszcze oleju w dyfrach. W jednym z warsztatów BMW (tych nienajgorszych) mówili że co 40-60tys). Największy poblem jest z tymi tylnymi bocznymi. W sumie to nie dyfry tylko tak jakby sprzegła. Olej drogi. CIężko o info o zamiennikach i kiedy trzeba wymieniać olej. Może ktoś poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odgrzeję trochę temat bo z racji COVIDU i wyjazdów służbowych nie wymiłem jeszcze oleju w dyfrach. W jednym z warsztatów BMW (tych nienajgorszych) mówili że co 40-60tys). Największy poblem jest z tymi tylnymi bocznymi. W sumie to nie dyfry tylko tak jakby sprzegła. Olej drogi. CIężko o info o zamiennikach i kiedy trzeba wymieniać olej. Może ktoś poradzi.

 

i jak poradziłeś sobie z wymianą oleju w dyfrach? Jaka jest procedura wymiany oleju w tylnym trzykomorowym dyfrze ? jakie oleje zastosowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Wymieniłem tylko srodkowy dyfer, te boczne to w rzeczywistosci nie dyfry tylko cos w rodzaju sprzegieł wielopłytkowych. olej jest do nich dość drogi. Wlaśnie dlatego założyłem ten post by dowiedzieć się od kogoś jakie są zalecane interwały wymiany w bocznych sprzęgłach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Czyli na Forum "Jaki olej" do silnika tysiące komentarzy i dywagacji a jak konkretne pytanie to cisza. Nie ma mądrego który by poradził czy i kiedy robić wymianę oleju w bocznych "dyfrach" tylnego mostu. Tu po prostu pytanie do kogoś kto orientuje się jak pracuje ten olej przy zwykłej jeździe po asfalcie. Czy tylko sporadycznie jest tam jakaś praca czy non stop? Jak często jest wykonywana jakaś korekta na momencie obrotowym kół tylnych? No i konsensus: po jakim przebiegu zalecana jest wymiana tego oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.