Skocz do zawartości

M54b30 czujnik wałka rozrządu przepływomierz a MOC


Jakub M

Rekomendowane odpowiedzi

Moje autko od pewnego czasu pod obciążeniem na 1 biegu przy gwałtownym dodaniu gazu potrafiło przerywac a także odczułem spadek mocy

Komputer pokazał blędy

-pzepływomierz masowy powietrza sygnał nieprawidłowy

-czujnik wałka rozrządu przy zaworze wydechowym

. Samochod z odpieta przepływka chodzi dobrze ale nie ma takiego kopa jak ma mieć. Mam wrażenie jakby bylo tylko pół gazu :mrgreen:

Zamierzam zacząć od przeplywomierza wysokiej jakości zamiennika montowanego w profesjonalnym warsztacie aby mieć ewentualną opcję jego zwrotu :D

Tylko chodzi mi po glowie czy od przeplywki moze wywalać czujnik vanosa byl regenerowany razem z elektrozaworami jakies 20tys temu wiec myślę że to właśnie przez ten przeplywomierz wywala błąd vanosa najlepiej niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony. :D

Edytowane przez Jakub M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamierzam zacząć od przeplywomierza wysokiej jakości zamiennika montowanego w profesjonalnym warsztacie aby mieć ewentualną opcję jego zwrotu :D

Nie ma czegoś takiego jak wysokiej klasy zamiennik w tym przypadku, masz oryginał lub vdo siemens jeżeli jest jeszcze dostępny i jest to ta sama część, nic innego nie działa prawidłowo.

Tylko chodzi mi po glowie czy od przeplywki moze wywalać czujnik vanosa byl regenerowany razem z elektrozaworami jakies 20tys temu wiec myślę że to właśnie przez ten przeplywomierz wywala błąd vanosa najlepiej niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony. :D
-czujnik wałka rozrządu przy zaworze wydechowym

Przepływomierz nie ma wpływu na drugi błąd, tylko nie wiadomo czego do końca dotyczy po Twoim opisie. Pokaż te błędy odczytane w inpa najlepiej albo daj jakieś kody. Jest czujnik położenia wałka rozrządu po stronie wydechu lub elektrozawór vanosa po stronie wydechu, to dwie osobne kwestie a Ty to połączyłeś.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja :duh:

Chodzi o czujnik położenia wałka wydechowego. Więc elektrozawory nie mają z tym nic wspolnego. Olśniłeś mnie :duh:

Czyli sprawa zamknięta po prostu wystarczy wymienić części.

Rozejrzę się za używanym oryginalnym przepływomierzem dzięki za to olśnienie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowiłem oem używany przeplywomierz i czujnik. Przypomnialo mi się że jakiś rok temu wymienialem ten czujnik na jakiś x zamiennik i bylo przez jakiś czas ok no i jak widac te zamienniki to jak zupka chińska lepiej odgrzać sobie wczorajszą dobrą niz to dziadostwo :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
On może błędu nie pokazać na początku a źle działa, wtedy jest niedobór mocy. Tylko oryginał daje pewność.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie

Błąd czujnika wałka rozrządu juz sie nie pojawił jest znacząca poprawa natomiast błąd przepływomierza pozostał (sygnał nieprawidlowy) jedyne wartości jakie pokazuje komputer to na starym 3v na nowym 7v i stoi sobie to tak w miejscu a po odpieciu znika. No i w końcu mechanik zamowil ten przeplywomierz BOSCH

jak juz ten trzeci nie bedzie zmienial tej jedynej wartosci czy cos a błąd pozostanie bede sie zastanawial czy wogole odsyłać sprzedawcy ten przepływomierz czy szukać problemu gdzies indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie bosch tylko vdo siemens, nic innego nie ma sensu wkładać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowiony byl pierburg. Niby ten droższy niby najlepszy byl. Niby ok ale po czasie na postoju 2, 3min silnik zaczynal falować obroty tracić stopniowo i wybijało check. Narazie odpuscilem bo samochod bardzo dobrze pracuje nawet i bez tej przeplywki jak trafię na pewny oryginal (nie ten nowy za 900zl)? Moim zdaniem to dużo za duzo za 'przepływomierz" to kupię. Ale jak narazie po wałach i odsyłkach odpusciłem sobie ten temat. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niedługo nawet za tyle nie kupisz tylko za 1500,- ponieważ vdo przestaje sprzedawać jako zamiennik, tylko oryginał. Ja nie piszę o tym, ponieważ coś mi się wydaje tylko wiem, że nic innego nie działa prawidłowo. Nie ma czegoś takiego jak lepszy, vdo albo oryginał, nic innego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wracając do tematu przeplywomierz w tym silniku ma duzy wplyw na moc?? Zepsul mi się jakiś czas temu ten przeplywomierz i jeżdzę z odpiętym juz hoho i nie czuje jakiejś różnicy a w okolicy za 3 baksy jest sprawny vdo i nie wiem czy warto oczywiście fakt spalania pomijam szerokim łukiem jest nieistotne dla mnie. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te 3 baksy już dawno przepaliłeś tak jeżdżąc.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w czawartek okazalo sie ze nie chodzi wcale juz 3 szt. Zajechalem wczoraj wymienił mi na następny i chodzi ale znow na gazie na pełnym gazie pojawia sie przydlawienie (przerywanie) przez chwile przyspiesza dobrze znow przewywa tak falująco przyspiesza a jak sie to tak dluzej na lpg z nogą w podlodze testuje to wywala check na benzynie jeździ spoko. Komp pokazal wypadanie zaplonu na x cylindrach nie pamietam nawet ktorych bo bylem taki wkurwrzony i odpiety jest zaś na kompie czyść i chodzi dobrze. Myślę że świece chyba zalatwią ten problem bo gaz jest ciężej spalić niż benzynę dlatego na benzynie jest ok a na lpg jak do polowy lub prawie full gaz daje to chodzi dobrze a jak gwaltownie albo do pelna na chwile zachowuje sie to tak jakby go zalewalo po prostu pyrcy jedzie pyrcy jedzie zmiana biegu pyrcy i check i trzeba emergency stawac zeby go odlączyc i zas jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko wypadanie zapłonu jest czy są inne błędy?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie sondy lambda za katalizatorem, rząd cyl 2

Wszystcy mowią ze sondy za katalizatorem są tylko monitorujące i nie mają żadnego wpływu na pracę silnika wiec pominąlem ten bląd dziś bede mial nowe ngk bkr6equp takowe mam teraz i tylko takie sie nadają wedlug mnie i zobaczę i tak przejechaly już ponad 30 tys i z cyl nr1 nie wygladala zbyt ciekawie


Dodam że kiedyś ze miałem e46 316i i sonda za kat. Nie objawila sie blędem tylko po prostu żle działała pokazywala sobie dowolne wartości i to samiutko sie dzialo ale w mniejszym prawie nie zauważalnym stopniu irytujące falujace przyspieszenie i juz nie pamietam czy to bylo na gazie i benzynie.

I uwaga co teraz napisze mogę tym podważyć cale forum.

Jak odpialem sonde za katalizatorem w 316i auto chodzilo dobrze ale PALIŁO DUŻO WIĘCEJ wymienilem na nową i problem znikł.


M54b30 to całkiem inna bajka wiec obstawiam świece ewentualnie zmienię informację w komputerze o sondzie monitorującej na SYGNAŁ NIEPRAWIDŁOWY :mrgreen:

Po prostu wypnę wtyczke jak wymienie świece i nie bedzie to chodzić jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat bo u mnie w m54b22 chyba również mam problem z przepływką... gdy podłączony czujnik, na wolnych obrotach korekty idą do góry, bez czujnika wszystko jest na 0. Drucik czyściłem natomiast bez większych rezultatów. I teraz pytanie: czy do b22 mogę wziąć używaną przepływke od b25 i b30 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.