Skocz do zawartości

BMW 318i n42 problem z odpalaniem


mariusz21081996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam bmw e46 318i n42b20a nowy kpl rozrząd z 10tys zrobione. dwa dni temu jechałem z 2km z domu zostawiłem auto na pół godz jak wróciłem nie odpalił. Podpialem kompa wywaliło błąd czujnik walka zaworów wylotowych i prędkość obrotowa silnika z wału. Dodam że nie było słychać pompy paliwa pokazywalo również przekaźnik pompy sprawdziłem jest dobry pompę zmieniłem jest ok kręci tak jak by nie miał ciśnienia oleju . Zmieniłem czujnik walka rozrządu . I po tym jak i usunięciu bledu zapalił jeździłem z 30km ale po postoju znów nie odpala. Znów zamienialem czujniki wałków jeden z drugim i non stop wywala ten sam błąd walka wylotowego. Wczoraj zamieniłem miejscami elektrozawory sterujące vanosami i dalej to samo. Rozrząd sprawdziłem również ok. Ciagle te same bledy. FUNKCJA STEROWANIA WAŁKIEM ROZRZADU ZAWORU WYLOTOWEGO i CZUJNIK WAŁKA ROZRZADU ZAWORU WYLOTOWEGO błąd 2782 27bb jakieś pomysły?? Chce dziś wymienić czujnik wału bo pokazuje też na kompie prędkość obrotowa silnika z wału. Czy to vanos wszystkiemu winny? Zapomniałem dodać ze Podczas gdy zapalił jechałem również na chwilę zapalila się kontrolka aku

Sory za błędy jak coś jestem tu pierwszy raz pozdrawiam

Edytowane przez mariusz21081996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miał ktoś podobny przypadek to prosiłbym o pomoc.

Auto gdy zapali nie ma żadnych błędów jedzie przyspiesza normalnie i nic się nie dzieje. Więc to raczej nie wina rozrządu i vanosow?? Natomiast jak nie chce zapalić kręci i wtedy dopiero pokazują się błędy o których mówiłem. Nie kiedy usunę i zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popraw tytuł, to dział e46 więc to nic nie wnosi, zamień to na 318i n42.

Jak kupiłeś zamiennik to nie znasz dnia ani godziny gdy problem wróci. Tak, przyczyną jest czujnik położenia wału, często nawet nie pojawia się jego błąd, ale można to zdiagnozować po objawach i właśnie braku odczytu obrotów silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw tytuł, to dział e46 więc to nic nie wnosi, zamień to na 318i n42.

Jak kupiłeś zamiennik to nie znasz dnia ani godziny gdy problem wróci. Tak, przyczyną jest czujnik położenia wału, często nawet nie pojawia się jego błąd, ale można to zdiagnozować po objawach i właśnie braku odczytu obrotów silnika.

 

Czujnik kupiłem co prawda uzywke ale oryginał te same numery. Wiem że zamienniki są do du... właśnie były dziwne objawy i trochę mnie zmylilo .. myślę że będzie już ok skoro pali na strzała jak na tą chwilę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odświeżę temat mam podobne błędy 2781 2782 27bb 27c1 czyli błędy od obu czujników walka plus błąd od funkcji zmiennych faz rozrządu strona wylotowa. Auto nie odpala po zamianie czujników i elektrozaworów miejscami pozostały tylko bledy po stronie wydechowej i auto już odpala, lecz błędy pozostają co może być przyczyną czujnik walka wydechowego, czy może też czujnik położenia wału korbowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje czujników zarówno wałków jak i wału korbowego. Dzielą się na starsze (wadliwe) z uszczelnieniem silikonowym oraz nowsze jednolite jeśli chodzi o średnicę wewnętrzną. Sprawdź czy nie masz oleju we wtyczkach. Jak silnik jest mułowaty to może valvetronik nie działa. Do sprawdzenia kostka od czujnika VT koło korka wlewu oleju. Też lubi tam podciekać olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że rozrzut w cenie czujników jest potężny, oryginał 1200 zł za 2szt, a ja zamówilem febi za 120zl dwie szt zobaczymy ile pożyje chodź jest to część nowa także gwarancję musi jakąś mieć a jest 10x tańsza. Ale rzeczewiscie olej we wtyczkach był także spryskam porządnie kontaktem i dzięki za trop z velvetronikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujniki tylko oryginał.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Mańku, poczytałem trochę na ten temat, lecz jak mówię cena kosmos spróbuję na zamiennikach, wiele mnie to kosztować nie będzie. Tym bardziej ze nie ma dużo roboty żeby je wymienić, jeżeli rzeczywiscie będzie lipa to pomyślę o oryginałach. Martwi mnie tylko ten błąd zmiennych faz rozrządu od strony wylotowej poczyszcze te wtyczki jeszcze raz wyczyszcze elektrozawory i dam znać czy pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak błędu nie będzie to jaki będzie wniosek? Że działają prawidłowo?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o czujniku? Ogólnie auto straciło moc mam nadzieję że wymiana czujnika pomoże, bo mam wrażenie że wogole nie działa. Gdzieś widziałem że można w inpie podejrzec odczyty z tych czujników jakie powinny być prawidłowe? Kurcze nie miałem problemu z tym motorem a tu nagle się zaczynają jak znajdę jakieś sensowne m54 to pójdzie na żyletki ten motor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem ori czujnik problem pozostał dalej brak mocy mam wrażenie że przy odpuszczaniu gazu słychać dziwny dźwięk jakby łańcuch. Sprawdziłem drucikiem przez wlew to nie wiem jak powinno być ale mogłem go lekko pociągnąć. Nic z nim nie robiłem siedzi oryginał, chodź auto ma tylko 180k prawdziwego nalotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Biorąc pod uwagę opis rozrząd do wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę tym bardziej że siedzi od nowości.

Jeszcze mam pytanko czy ten krótki łańcuch od napędzania pompy oleju też odrazu wymienić? Jeszcze chciałem o vanos zapytać, gdy jest uszkodzony to cały czas wydaje dziwne dźwięki, bo tak jeszcze sobie myślę że to on mógł ulec zniszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.