Skocz do zawartości

Wymiana układu hamulcowego z 320i na sportowy M


Lucekj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


czy ktoś robił lub ma wiedzę w temacie wymiany hamulców ? Po sofcie i wzroście mocy zastanawiam się nad lepszymi hamulcami czyli sportowymi M (chyba mają większą średnicę tarcz, zacisk itd, w moim F30 z przodu jest 300mm, a w M 340). Nie wiecie jak jest z wymianą całego układu przód tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego przerabiałem temat ... przód już zrobiony na bmw w ASO ja kupiłem zaciski i klocki tylko, reszta to ich części ... właściwie wszystko plug and play tylko ze musisz wymienić do tego osłony tarczy przód, inny czujnik klocków hamulcowych... ja dałem dodatkowo nowe przewody hamulcowe w stalowym oplocie HELl... reszta to już drobne śrubki ewentualnie jak twoje zapieczone będą ... za robociznę i te części chyba wyszło około 1200 zł w ASO bez tarcz i klocków i zacisków które sam kupiłem



Tył robię w lipcu to napisze ale jak już mi powiedzieli ta sama bajka ... daje tarcze 345 mm zaciski i klocki już mam ... nowe osłony będą potrzebne czujnik klocków i ewentualnie odrazu wymiana szczęk hamująca ręcznego


Jak tył zrobię to napisze ale hamuje znacznie lepiej szczególnie z dużych prędkości auto szybko zwalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Już mam temat w zasadzie rozkminiony, jak zrobie wszystko to opiszę.


Póki co: w 320i u mnie tarcze przód są w rozmiarze 300mmx22 a tył 300x20.


Potrzeba tak jak piszesz: zacisków oraz osłon. Zaciski mam znalezione używki tył przód za 3000zł komplet, w ASO od sztuki chcą 36000. Będzie to komplet Mpakietowy na tarcze o średnicy 340mm przód, a tył 345mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat odnośnie tarcz:


Zimmermann 150.2906.32 --Formula F Coat Z. // Zimmermann Zimmermann 150.2906.20 (nie wiem czym różnią się te drugie, ale są około 2xtańse)


LUB


BREMBO 09.C398.13


Nie chcę zakładać osobnego tematu, być może ktoś odczyta i poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginał na przód. Kupiłem Zimmermann 150.2911.32, Formula F Coat Z. Wymieniałem i docierałem osobiście. Pojawiło się delikatne bicie po jakimś czasie (obchodziłem się z nimi jak z jajkiem). Będę oddawał na reklamacje bo już mam założone ori i nic nie bije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginał na przód. Kupiłem Zimmermann 150.2911.32, Formula F Coat Z. Wymieniałem i docierałem osobiście. Pojawiło się delikatne bicie po jakimś czasie (obchodziłem się z nimi jak z jajkiem). Będę oddawał na reklamacje bo już mam założone ori i nic nie bije.

Nie wiesz czym one się różnią od tych drugich Zimmer. kóre podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.