Skocz do zawartości

E87 panel klimatyzacji wymiana problem z programowaniem


Menelik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z poprawnym dzialaniem panelu klimatyzacji po wymianie na inny.Ale po kolei...

Kupilem panel z chromowanymi galkami z 2008r w celu wymiany mojego starego z czarnymi galkami.

Z NCSa zczytalem VIN, w INPA w "functional jobs" zczytalem z UIF numer ZB.

W WinKFP->comfort mode->enter ZUSB-> wpisalem numer ZB z inpy, i wyskoczyl error 704(ze nie moze znalezc takiego numeru)

Wiec dalem przez "UpdateZUSB" i tam z listy chcialem wybrac IHKA87, ale ze takiego nie bylo wiec dalem IHKA89.

Dalej wszystko poszlo normalnie, program zaproponowal update do wyzszego numeru, reszta przeszla ok i zakonczona sukcesem.

Na panelu mialem na wyborze temperatury po lewej stronie napis NC i poprawej temperature.

W NCSie przekodowalem pustym plikiem MAN, panel wrocil do normy.Wlaczyla sie jakas kalibracja na poczatku, mrugal przycisk od klimy przez minute, pozniej ok.

Wszystko wydawalo sie ok, ale po podlaczeniu ISTA/d zostal bledy komunikacji:

00E72D - status valve air condicioning compressor,2D6...,receiver integrated automaticheating/AC, transmitter CCC/MASK/RAD2

00E72E - status of Automatic Start/Stop function, 0x306 faultly, receiver IHKA,transmitter DME-DDE


Ktos pomorze gdzie popelnilem blad,badz czego nie zrobilem jeszcze?

Na starym panelu wszystko dziala normalnie...

Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem po co wogóle go programowałeś wystarczyło zakodować pod twoje FA. Dobra więc tak, jak wejdziesz w NCS jakim profilem kodujesz ? Nie zmieniałeś dat w ihka87 ? jaką masz date produkcji a jaką wbitą po # ? Jak klikniesz "AUTO" na panelu to nie wyskakuje przypadkiem na wyświetlaczu panelu napis "Auto" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NCSie kodowalem profilem Revtor's Expert profile.

Jak zakodowac pod moje FA?

W ihka87 nie zmienialem dat(A tak przy okazji jak to ogarnac?)

Po programowaniu WinKFP w inpie sprawdzalem i zmienilo numer VIN na taki jak byc powinien i numer ZB tez sie zmienil.

Generalnie po zabawie stwiedziem,ze z moim stanem wiedzy na tamta chwile bede musial przelozyc obudowe, ale nie takie byly moje zalozenia.

Chcialem to zrobic tak jak byc powinno, ale poleglem troche, w sensie przeprogramowac i przekodowac.

Generalnie oba panele maja te same przyciski i funkcje. Co do "auto" to tylko pali sie dioda.

Na zagranicznym forum znalazlem ze: "once you fix the vin issue you will need to resync the time in all the gateway modules" - ale jeszcze nie wie mjak to ugryzc?

Podejrzewam ,ze chodzi o to zmienianie dat o ktore pytales odnosnie IHKA87?

Jesli mozna by bylo rozjasnic jak to programowo ogarnac do konca to taka pomoc byla by nieoceniona :)

Bo nie zawsze jest tak dobrze,ze wystarczy przyrzucic samo "opakowanie" jak w przypadku panelu klimy.

Z gory ponownie dzieki za jakiekolwiek wskazowki, które pomogą mi przejść przez cały proces do końca poprawnie.... (zakodowac pod FA, zmiana daty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wejdź przez CAS, sczytaj moduły wybierz ikha87, jak wejdziesz w moduł klimy to zobacz czy data po "#" zgadza się z tym co masz w cas, w cas wejdź w f2 wybierz "fa write" kliknij f3 potem wchodzisz w panel klimy i znów f2 i wybierz "SG Codiren". Musisz nieć pusty MAN w katalogu work. Jak to nie pomoże sczytaj kodowanie modułu klimy poprzez "Codiren daten lasen" i podeślij tutaj, będziesz miał zapisane w FSW_PSW.TRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel klimy lci nie zadziala w aucie prelci. Zadne programowania ani kodowania tego nie zmienia.

To dziwne ze u mnie po przekodowaniu wszystko gra i nie rzuca żadnych dziwnych błędów :) ja przekładałem z E90. :lol:

A co do radia, to tak kodujemy każdą zmianę, musisz dopisać radio pod swoje wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.