Skocz do zawartości

Zmiana hamulcy ze zwykłych na m-pakiet Bmw 520d m pakiet


Re44lityy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam informacji na temat hamulcy od m-pakietu czy pasują plug&play ? do 520d ze zwykłymi hamulcami czy jest to już duża rzeźba począwszy od zmiany pompy hamulcowej po inne pierdółki które ingerują bardzo mocno w samochód ? Czy wszystko pasuje bez jakiejkolwiek ingerencji ?


Ps. w salonie powiedzieli mi, że do tego auta jest tylko dedykowany m- performance i on pasuje m-pakiet podobno nie podchodzi inna zwrotnica inne mocowanie jarzmy itp.



Drugie pytanie : auto mam na gwarancji do 2021r salon powiedział, że przy ewentualnej zmianie o ( ile jest możliwa tracę gwarancję na układ hamulcowy ) z tym jestem wstanie się pogodzić ale dodatkowo GAP oraz ubezpieczenie może zakwestionować przeróbkę i nie wypłacić ewentualnego odszkodowania prawda ?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa wymiana tarcz przód, tył plus klocki to koszt około 5500zl a pytam dlatego bo mam do kupienia nowe m pakietowe większe do tego nowe kompletne z klockami i czujnikami mam za 3500 zł. Dodatkowym atutem jest tez wygląd. Teraz pytanie czy pasują plug&play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro hamulce m-performance pasują do Twojego auta to i m pakietowe będą pasowały. Pamiętaj że przy hamulcach m-pakiet koło minimum to 18. Pewnie będziesz musiał jeszcze wymienić osłony tarcz hamulcowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak to cena z ASO po rabacie bez wymiany. Ale tak czy siak nie ma zamienników wartych uwagi i tak cena za sam przód oscyluje około 2500- 2800

 

To słabe te rabaty dają, w tym sklepie cały ori zestaw przód i tył wyjdzie trochę ponad 4 k https://czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili wymieniam klocki w mpakietowych hamulcach.


Klocki tył ATE - 300 zl

Klocki Przód ATE - 800 zl


Ceny po rabacie


Moge sprawdzic w jakiej cenie tarcze

Kolego Amws, mógłbyś podać nr klocków przód, bo sam powoli szukam alternatywy dla przednich klocków z niebieskimi zaciskami M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.