Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie zawieszenia z M5


3peat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poprzedni właściciel mojej 5 zamontował na przedniej osi zawieszenie z M5. Wszystko ok, znakomicie się prowadzi - można powiedzieć nie mam nic przeciwko. Jednak trochę sprawa się komplikuje gdy chodzi o opony zimowe (już mamy jesień :( więc trzeba myśleć powoli).

 

W związku z tym zawieszeniem mam z przodu tarcze i klocki z M5 (tarcza ma większą średnicę) i "podobno"(?) nie można założyć felg mniejszych od 16 cali. Wiadomo felgi na zimę 16 cali + opony to sporo większy wydatek. Zauważyłem jednak że na tarczach jest już lekki rant. Stąd moje pytanie: czy można zmienić te tarcze na seryjne ...

 

Koszty kształtują się następująco:

1 wersja) 16cali (tylko aluminiowe) + zimówki(używki) = 800 - 900zł

2 wersja) Tarcze + klocki seryjne + felgi 15 cali stalowe + zimówki = 700 - 800zł.

 

Ceny podobne, ale w drugim przypadku wymieniam zurzyte tarcze. Tylko właśnie : czy mogę wrzucić normalne tarcze i klocki .... może niektórzy uznają te pytanie za banalne, ale mechaniką zacząłem interesować jak zakupiłem swój pierwszy samochód :) (czyli moje E34) .

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi!

 

 

PS. To jest 16.000 temat w tym dziale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drugiej wersji musisz jeszcze doliczyc zakup oryginalnych zaciskow hamulcowych gdyz te z M5 jak wnioskuje sa wieksze.

 

Hmm no widzisz, nie pomyślałem o tym ... thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.