Skocz do zawartości

Felgi 19, a dobór odpowiednich opon.


KubasG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, że na forum ponoć pełno takich tematów ale nie widziałem żadnego, który odpowiednio odpowiedział na moje pytanie.

Sytuacja wygląda następująco - zastanawiam się nad kupnem felg

https://allegro.pl/oferta/mam-rs4-19-5x120-msl-72-6-9196114598

https://allegro.pl/oferta/japan-racing-jr28-19x8-5-et35-5x120-silver-machin-9176418931


Obie opcje jeszcze do rozważenia, obie opcje też posiadają et35 - a jeżeli chodzi o opony to zastanawiałem się nad rozmiarem 245/40/19

Najważniejsza sprawa czy profil 40 nie będzie za niski ? Nie chcę mieć ogromnej luki między oponą a krawędzią nadkola.

Chcę aby zachować w miarę proporcję jak na zdjęciu poniżej (felgi aktualnie 18 oryginalne , opony 245/45/18) tak aby opona zbliżała się do krawędzi jednakże nie obcierała nadkola.

Nie chcę popełnić błędu co kolega - kupił 19 calowe felgi i jak dobrze pamiętam opony profil 30/35 i uzyskał dość duży prześwit między oponą, a krawędzią błotnika ( co dość komicznie wygląda).


https://ibb.co/wLQ96g8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem 245/40/19 (seryjnie powinny być 245/35/19) i przednia opona już jest blisko goleni amora, zostaje max 2 centymetry luzu.

Przekłamanie licznika to około 3% dla mnie akceptowalne.

Wg mnie na przód nie włożysz już profilu 45 (zakładam ET20 felgi) bo już zahaczy o amor.


Do e60 nie wiem czy ET35 podpasuje, oryginalnie powinno być niskie ET 20 lub 18.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja założyłem 245/40/19 (seryjnie powinny być 245/35/19) i przednia opona już jest blisko goleni amora, zostaje max 2 centymetry luzu.

Przekłamanie licznika to około 3% dla mnie akceptowalne.

Wg mnie na przód nie włożysz już profilu 45 (zakładam ET20 felgi) bo już zahaczy o amor.


Do e60 nie wiem czy ET35 podpasuje, oryginalnie powinno być niskie ET 20 lub 18.

 

Zapewne musiałbym zastosować jakieś dystanse żeby wypełnić nadkole. Na forach widziałem że ludzie nawet stosują et48 około z dystansami...

Więc to dość ciężki temat eh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Opony 245/35 wszystkie. Jak chcesz wypełnić bardziej nadkole to weź gumy 245/40, ale MOGĄ TRZEĆ. I dasz za kapcie 2-3 koła a wytrą się w dwa miesiące.

Masz w ogóle xDrive? Seria bez xDrive ma ET 18 przy feldze 8,5x19 zatem przy tych felgach z allegro musisz dokupić dystanse 15 mm aby uzyskać wygląd serii. Jak chcesz wypchać koło (czego nie polecam jak wybierzesz profil 40) to przód daj dystans 25 mm tył to 35 przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 245/35 wszystkie. Jak chcesz wypełnić bardziej nadkole to weź gumy 245/40, ale MOGĄ TRZEĆ. I dasz za kapcie 2-3 koła a wytrą się w dwa miesiące.

Masz w ogóle xDrive? Seria bez xDrive ma ET 18 przy feldze 8,5x19 zatem przy tych felgach z allegro musisz dokupić dystanse 15 mm aby uzyskać wygląd serii. Jak chcesz wypchać koło (czego nie polecam jak wybierzesz profil 40) to przód daj dystans 25 mm tył to 35 przyjmie.

 


Dzięki za uwagę, opony w takim razie 245/35. Znalazłem Japan Racingi jr28 z Et20 (specjalnie nawiercane pod moje zamówienie).

Pytanie jeszcze jedno. Na przód chciałem felgi 8,5j na tył 10,5j (bardziej wklęsłe). Czy takie felgi 10,5" nie będą już za szerokie ?


P.S. nie mam x-drive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma xDrive to można sobie na więcej pozwolić. Felga 10.5 wejdzie w zależności od ET. Podaj jej parametry.

 

Część, akurat udało mi się dogadać na głównej stronie japan Racing i wybieram opcję felg JR28

2 sztuki 5x120 19x8,5j et20 na przód.

2 sztuki 5x120 19x9,5j et35 oraz dystans 15mm aby zbić do et20 (9,5j chyba będą trochę bardziej wklęsłe na tył)


Opony na 4 felgi 245/35/19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie, tak nie rób. Opony musisz dać mieszane.

Do tych felg co kupiłeś zakup opony na przód 245/35 a na tył 275/30, 245 na 9,5 zobaczysz jaki naciąg beznadziejny ci wyjdzie.

Co do dystansów to przód daj 5-10 mm a tył 15-20 mm. Zobaczysz, że dobrze mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak nie rób. Opony musisz dać mieszane.

Do tych felg co kupiłeś zakup opony na przód 245/35 a na tył 275/30, 245 na 9,5 zobaczysz jaki naciąg beznadziejny ci wyjdzie.

Co do dystansów to przód daj 5-10 mm a tył 15-20 mm. Zobaczysz, że dobrze mówię.

 

Ok, a kwestia dystansu na przód. Po co dokładnie? Nie wylchne felg na zewnątrz za bardzo? Chce żeby to wyglądalo naturalnie.. Nie chodzi mi o wielki tuning


Kolejny problem to dobór takich samych opon jednego producenta... Więc ewentualnie pewnie kupię 8,5j 4 sztuki.


Stracę jedynie efekt wizualny wklęsłej felgi lekko ale trochę pieniędzy zaoszczędzę.

Edytowane przez KubasG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przód fabrycznie też ma zapas i koło jest schowane. 5-10 to bezpieczny zakres, ale nie musisz.

 

Dziękuję Ci za pomoc. Wstępnie spróbuję bez dystansu i zobaczę jak to wygląda.


Może będziesz posiadał wiedzę czy ten jeden cal felgi pomiędzy 8,5 a 9,5 dodaje dużo efektu wklęsłości felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odnośnie rozmiaru 245/35r19 u kolegi wygląda to następująco:

https://ibb.co/WKxpvng

https://ibb.co/cbtCdyZ

z przodu wygląda jakby był ogromny zapas. I wyglądają jak takie małe pączusie w tym nadkolu... Felgi et20/19x8 i 19x9 tył.

Dlatego chciałem takiego efektu uniknąć biorąc opony z profilem 40 .


Dlatego myślę czy na przód nie dać 245/40r19, a tył 275 tak jak kolega wspominał na górze, ale 275/35r19 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

To co na zdjęciu to w życiu nie jest 245/35 na 8 calach. Kolega cie oszukuje.

225 na 8 calach to jeszcze jest zapas opony, opona wystaje, a tu niby 245 wygląda jak 205.

Tak wygląda 245/35 na przodzie. Jest okej, jest zapas.

Kolegę zapraszam na forum na dobór opon do felg i felg do pojazdu bo zrobił to tragicznie, ani nie wygląda ani nie jeździ.

9fd736ee4503a385eaafab464c24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Założyłeś w końcu coś?

Jeżeli nie to zobacz jak to wygląda u mnie - 19tki, opona 245/40 obie osie, felgi ET20, nie pamiętam jaka szerokość felg... (9 cali?)

https://sprzedajemy.pl/e61-525i-touring-lpg-e60-zadbany-prywatny-manual-alu-19-sosnicowice-2-6bea9f-nr61714039

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś w końcu coś?

Jeżeli nie to zobacz jak to wygląda u mnie - 19tki, opona 245/40 obie osie, felgi ET20, nie pamiętam jaka szerokość felg... (9 cali?)

https://sprzedajemy.pl/e61-525i-touring-lpg-e60-zadbany-prywatny-manual-alu-19-sosnicowice-2-6bea9f-nr61714039

 

Pewnie, dziś dopiero założyłem. 8,5 cala felga. Opony 245/35r19

Idealnie pasuje i mam zapas lekki żeby opony przy obciążeniu nie obcierało


jJ6mlss.jpg

BYnaleo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej ze zaczął się inny problem. Po wymianie auto zaczęło strasznie pływać.. Gdzies czytałem że ponoć tuleje do wymiany.. Ale żeby była aż tak drastyczna różnica ze zmiany z 18 na 19? Na 18 normalnie auto wchodziło w zakręty. Teraz boję się że wylecę z każdego.


Poprzednie felgi to 18 calowe, 8 cal szerokości. Opony 245/45r18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • Moderatorzy

Obwód koła się nie zmienia (zmienia się nieznacznie, pomijalnie) niezależnie czy masz 16" czy 20". Zatem twierdząc, że 19" nie wejdą, bo masz obniżenie 3 cm, to tak jakbyś twierdził, że 16" też nie wejdą, bo masz obniżenie. Nie ma związku.

Masz xDrive? Bo xDrive w E60 miał inne ET felg niż wersja tylnonapędowa.

Seria ma:

8,5x19 ET 18 front

9,5x19 ET 32 tył

Podaj szerokość felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam xDrive można by powiedzieć ze standard patrzyłem na felgi oryginalne 19/ET 20/Szer. 8.0 i przód i tył ten sam rozmiar. Albo ten sam rozmiar ale ET 25 jeśli piszemy o 19 na takie alusy patrzyłem i w aukcji gość opisuje ze te są tylko do tylnonapędowych.


https://allegro.pl/oferta/nowe-alu-bmw-19-e38-e65-e66-e90-e91-e92-f10-f11-9455804093

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.