Skocz do zawartości

E60 3.0i Wypadanie zaplonu


Kafar37

Rekomendowane odpowiedzi

musisz podpiac pod kompa wtedy bedziesz wiedzial czy to jakis czujnik czy problem z vanosem sondami i tak dalej zapewne check sie zapala ? :wink:

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check sie pali. Bylem na kompie. Wypadanie skacze na inne cylindry po usunieciu bledu. Raport z kompa.......

Wypadanie zaplonu cylinder 6 i 4. Adaptacja mieszanki blok 1 i 2. Wykryto przerwy zaplonowe w kilku cylindrach(nieciągły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaplon aczol wypadac od wymiany dwumasy?? czy problem pojawial sie wczesniedyj byc moze ktos uszkodzil sondy przy wymienie :wink: zaczol bym od wymiany odmy wypnij tez przeplywke i sie przejedz :wink: winowajaca tez moze byc lewe powietrze jakas nieszczelnosc w okolicach kolektora mozesz popsikac plakiem i zobaczysz czy obroty nie wzrosna :wink: wypadanie zaplonu to temat rzeka i kazdemu pomaga cos innego

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- sprawdź szczelność kolektora - psikaj plakiem albo jedź do kogoś kto ma dymownicę. To jest najczęstsza przyczyna wypadania zapłonów w M54

- sprawdz gumy od filtra do przepustnicy oraz wszelkie gumowe zaślepki czy są całe

- skontroluj węże i wkrętki LPG przy kolektorze, szczególnie na tych cylindrach gdzie wypadają zapłony.

- odepnij wtyczkę przepływomierza, przejedź się i zobacz czy ustało

- pooglądaj na YT Garażowe Hobby - gość od 3 lat naprawia M54-ki na wypadające zapłony i lewe powietrze.

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem losowe wypadnie zapłonu na wszystkich cylindrach. Sprawdzone było czy nie łapie lewego powietrza, wymienione cewki, świece, sprawdzona kompresja i wszystko działało bez zastrzeżeń, dopiero po obejrzeniu jednego filmu w internecie zrozumiałem że to może być problem z prądem i tak też było. Nie mówię że u ciebie pomoże ale spróbować możesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.