Skocz do zawartości

brak łączności panelu nawiewu z układem klimatyzacji


Polak32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Środkowy panel nie ma komunikacji z klimatyzacja. Klimatyzacja sprawna,świeżo nabita, załączyłem z ista chłodzi bardzo ładnie, ciśnienie dobre. Po rozebraniu panelu zauważyłem ze środkowa wtyczka nie ma plastykowego zabezpieczenia przed wypadnieciem i ktoś wepną wtyczkę odwrotnie co być może sprawiło spalenie panelu :duh: .Podmieniłem panel na panel od sprawnego auta i nadal brak startu. :mad2:

jakiś przekaźnik/bezpiecznik spalony po drodze czy cuś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem u kolejnego mechanika który praktycznie nic nie zrobił i miałem wrażenie ze sam lepiej iste ogarniam.

Powiedział ze panel jest dokodowany (jak sam mógłbym to sprawdzić bo nie ufam mu?)

gdzie jest w ista ta procedura do odblokowania klimy?

Dodam jeszcze ze w ista jak załączę opcje WŁĄCZNIK ZABEZPIECZENIA SPRĘŻARKI KLIMATYZACJI PRZED ZATARCIEM to dioda od klimy zaczyna mrugać i zaczyna zimne powietrze. :mad2:

czynnik i ciśnienie w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały postęp, teraz klima rusza po wciśnięciu śnieżynki na panelu tylko że działa ok 10 sekund, ciśnienie czynnika chłodniczego wzrasta do 23 bar i klima się wyłącza i spada do ok 10 bar. :mad2:

10 bar to normalne ciśnienie na wyłączonej klimie?

Gdzie szukać przyczyny odpowiadającej za rozłączenie klimy?

Błędów oczywiście brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciśnienie czynnika sprawdzałeś na manometrach z maszyny, czy odczyt z inpy?


Jeśli to drugie, to sprawdź jakie ciśnienie "widzi" w układzie klima po nocnym postoju zanim odpalisz silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z samego rana bez odpalania silnika programem ista pokazało 5.07 bar i klima już nie odpala z panelu. Temperatura parownika -10 to normalne?

Może w ihka mam coś naprzestawiane?

Wygląda na problem z czujnikiem temperatury.

W X6 miałem podobny problem, a okazało się, że ktoś wcześniej grzebał w aucie i źle podłączył czujniki temperatury na nagrzewnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedziec gdzie ten czyjnik sie znajduje?

Pojawiły sie dwa błedy w ikha

009C54 czujnik AUC

00E71D Komunikat (dodatkowa pompa czynnika chłodzącego 0x2EC) błędny,odbiornik IHKA, nadajnik SHZH.


czujnik AUC co ten koło filtra powietrza po lewej stronie prawda?,

a ta dodatkowa pompa czynnika chłodzońcego ?

może to byc powiązane z klimatyzacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.