Skocz do zawartości

Naprawa obtarcia z AC. Ubytek wartości felgi w wysokości 50%


AndrzejekWWA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam doświadczenia w likwidowaniu szkody z AC, więc chciałem poradzić się tutaj na forum.

Jakiś czas temu delikatnie obtarłem tylny błotnik i felgę o wiatę z wózkami pod supermarketem.

Efekt poniżej:


waTkKI4.jpg


Zgłosiłem szkodę. Auto mam na firmę, więc przy zawieraniu umowy wybrałem opcję "brutto" tak, żebym nie musiał dopłacać VATu przy naprawie i liczyłem, że całość pójdzie gładko i sprawnie.

Niestety dziś otrzymałem info z ASO, że:

Allianz zastosował potrącenie wartości felgi w wysokości 50%, poniżej info od rzeczoznawcy z allianz:

/ naliczono ubytek wartości felgi T.P w wysokości 50%, na elemencie uszkodzenia bez związku ze szkodą kwalifikujące felgę do wymiany, ubytek materiały na krawędzi felgi /

i jeśli ASO ma zamawiać części to muszę dopłacić 1022,87zł za połowę felgi ;)

Felga rzeczywiście ma pewne zarysowania na rancie, ale moim zdaniem to normalne ślady użytkowania. Oczywiście największe uszkodzenie to to z resztkami czerwonego lakieru z wiaty.

Czy takie dopłacanie to normalna spraw, czy jednak ubezpieczyciel próbuje mnie przekręcić ? Średnio mi się widzi dopłacać ponad 1000zł po to, żeby mieć jedną nową felgę.

Auta oczywiście nikt nie oglądał. Całość wyceny opiera się na zdjęciach przesłanych przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Im chodzi o to, że miałeś obtarcie na feldze przed tą szkodą. I teraz dostaniesz nową felgę i wzrośnie wartość pojazdu wg nich, bo felga będzie nowa a nie zużyta - jak przed tą szkodą.

Nie mogłeś powiedzieć, że obtarcie nastąpiło w wyniku tej szkody a wcześniej felga była jak nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wykonac telefon i zasiegnac wiedzy od firmy zajmujacej sie doplatami do odszkodowan np. Helpfind. Powinni udzielic informacji czy allianz nie probuje zrobic Cie w balona.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja w aucie służbowym (najnowsza Skoda Superb Sportline 2,0 T) wjechałem w dziurę pod Częstochową i skasowałem oponę i otarłem rant w feldze koloru grafitowego. Rozmiar 19".

Zdalna wycena : zapłacona opona i felga do lakierowania. Na naprawę rantu i lakierowanie felgi w grafit się nie zgodziłem.

Odwołałem się i otrzymałem nową felgę. Całość nowa opona, nowa felga plus montaż w ASO.

Może też się spróbuj odwołać.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.