Skocz do zawartości

2.0 r4 diesel czy benzyna?


maviwork

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Krótkie i szybkie pytanie. 2.0 w e46 diesel czy benzyna? Który silnik jest mniej awaryjny? Ceny są różne ile mniej więcej trzeba liczyć na dobry egzemplarz e46 poliftowe [ touring ] właśnie z tymi motorami żeby nie było padaki? Dzięki :) Moja jazda to ogólnie miasto, weekend 100km czasem zdarzy się więcej ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który będzie mniej awaryjny to poniekąd loteria, ale jeśli już będą trafiały się awarię to raczej lepiej naprawiać benzynowy silnik. Poczytaj na necie o konkretnych modelach silników... Ja nie polecę ropniaka, nie ważne czy awaryjne czy nie (nie są raczej bardzo złe) przez to że jadąc za samochodami na gnojówę od razu trzeba obieg zamknięty włączać i osobiście wstydził bym się takim syfem jeździć. Trochę też jestem za ekologią (może nie jakoś ponad plan, ale jednak) i jak widzę że takie stare padło ropne truje więcej niż 20 samochodów na benzynę czy LPG to najchętniej bym odpowiedni podatek wprowadzić od jazdy na gnoju a nie paliwie. Także jak dla mnie - poczytaj o różnym silnikach benzynowych i wybierz jakiś mniej awaryjny itp. Osobiście jestem zdania, że lepiej nawet kupić silnik więcej palący, większy, ale mniej problematyczny, tankując jakoś może bardzo się tego nie odczuje, a jak się samochód sypie to już często więcej nerwy kosztują niż te wydatki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.