Skocz do zawartości

TPMS - problem


maciekczl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Kupiłem w ostatnim czasie felgi z X3 F25 LCI z czujnikami ciśnienia. Posiadam F25 z USA z 2011 gdzie w standardzie był TPMS. Po wymianie kół z zimowych na letnie system TPMS szaleje - pokazuje, ciśnienie dla poszczególnego koła dokładnie o 1bar niższe niż wynosi ciśnienie w kole.


Czy ktoś spotkał się z takim problemem po wymianie felg? Rozumiem, ze czujniki nie są uszkodzone ponieważ pokazuje mi wartość (zła) ciśnienia oraz temperaturę. Przed zmianą na kołach zimowych TPMS działał prawidłowo. Ponowna inicjalizacja nie pomaga - za każdym razem po przejechaniu kilkuset metrów dostaje info o spadku ciśnienia w kolach i tak jak wyżej pisałem wyświetla dla każdego kola wartość dokładnie o 1bar niższa niż jest rzeczywiście w kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, był już temat poruszany, musisz poszukać. Z tego co wiem to w LCI są inne czujniki TPMS pokazują dokładnie ciśnienie w kole i dla tego masz zaniżone. Poszukaj tu w F25 było o tym kilka miesięcy temu. Znajdę podrzucę link.

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=360038&p=2672130&hilit=tpms#p2672130

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=131&t=198272&p=2643655&hilit=tpms#p2643655

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie są sprawne - koła pochodzą z 2017 roku także z końcówki produkcji F25. Czujniki w F25 (2011r) z USA są na 433mhz


Dzięki za linki - podaże tym tropem bo faktycznie jak u wulkanizatora uszkodzili mi jeden czujnik to w ASO sprzedali mi pomarańczowy który działa prawidłowo.


Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie czujników TPMS - czy wszystkie czujniki muszą być takie same czy można mieszać numery pasujące po VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie czujników TPMS - czy wszystkie czujniki muszą być takie same czy można mieszać numery pasujące po VIN?

 

Kontr. ciśn. w opon. (RDC) — sterownik

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F25/USA/X3_28iX-N20/L-N/feb2015/browse/wheels/tire_pressure_control_rdc_ctrl_unit/


Patrz pozycja NR. 4 - W przypadku wymiany należy użyć identycznego moduł elektroniki koła, analogicznego do starej części . Bez montażu mieszanego

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie czujników TPMS - czy wszystkie czujniki muszą być takie same czy można mieszać numery pasujące po VIN?

 

Kontr. ciśn. w opon. (RDC) — sterownik

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F25/USA/X3_28iX-N20/L-N/feb2015/browse/wheels/tire_pressure_control_rdc_ctrl_unit/


Patrz pozycja NR. 4 - W przypadku wymiany należy użyć identycznego moduł elektroniki koła, analogicznego do starej części . Bez montażu mieszanego

Tak mówi aso. Rzeczywistość potrafi być inna.


W F06 miałem trzy czujniki takie same, jeden nowszy. Po aktualizacji softu w sterowniku RDC(esys, do I-level z roku 2019, nie pamiętam który), działa to bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa, że jak się zrobię upgrade softu RDC to czujniki z nowszej F25 (z 2017) zaczną pokazywać poprawne wartości? Może to wyjdzie taniej niż kupno nowych czujników - szczególnie, że te są dosyć "świeże"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czyli jest szansa, że jak się zrobię upgrade softu RDC to czujniki z nowszej F25 (z 2017) zaczną pokazywać poprawne wartości? Może to wyjdzie taniej niż kupno nowych czujników - szczególnie, że te są dosyć "świeże"

Warto spróbować od aktualizacji. Tyle, że ASO umożliwia tylko aktualizację całego samochodu.

Potrzebujesz kogoś w niezależnym warsztacie, kto ogarnia program ESYS


No chyba, że jesteś ze śląska lub opolskiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.