Skocz do zawartości

Bi-Xenon dynamic - ograniczony skręt


Kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Posiadam e61 z 2005 ze skrętnymi ksenonami. Mam taki problem, że ksenony tylko w bardzo małym stopniu skręcają. Błędów na komputerze nie ma z tego tytułu, nie miga mi zielona lampka, na stałe mam ustawienie na auto, test poziomowania normalnie przeprowadza. Na początku myślałem, że może tak to słabo działa tutaj, ale zobaczyłem filmik na yt i widzę, że tam to zasuwa za zakrętem, a u mnie to niewiele skręcają. Co może być tego przyczyną, gdzie szukać problemu? Przyznam szczerze, że nie przeszkadza mi to jakoś znacznie, ale skoro je mam to wolałbym, aby to działało w pełni poprawnie. Będę wdzięczny za Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nagraj filmik

Tak to działa u mnie



Tu akurat bez zakrętów ale widać że system działa


Może masz po prostu już wypalone żarówki i słabo to widać

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za filmiki! To sporo ułatwia, dzisiaj nagram dla porównania. U mnie jest tak, że one się trochę wychylają (przynajmniej w prawo) przy takich małych zakrętach, ale przy mocniejszym zakręcie nie idą aż tak mocno do zakrętu. Postaram się wrzucić to porównamy. Co do ksenonów to nie wiem jak mocno de facto powinny świecić, pierwszy raz mam ksenony, poprzedni właściciel (kupowałem we wrześniu) mówił, że w marcu 2019 wymieniał je, ale chyba kupował chińczyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No to zajrzyj co tam jest w środku.

Myślę że jak wsadzisz komórkę to zrobisz zdjęcie.

Inaczej trzeba Lampe wyciągnąć


Na filmiku są nowe xenony osram


PS.

Moze ustawienie w warsztacie świecenia na boki pomoże

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panowie, wrzucę filmiki wieczorem, bo chce je połączyć i wrzucić na yt czy gdzieś, abyście zobaczyli i ocenili, ale chyba speed masz racje i moje żarniki są do wymiany. Mam ksenony Philipsa Xenstart. Niestety za dużo nie zobaczyłem, bo miałem problem z wyjęciem lampy, a nie chciałem się siłować. A ktoś majstrował przy tych lampach i źle je skręcił, bo brakuje 3 śrub mocujących szynę tą od dołu, więc teraz to nie wiem czy poprzedni właściciel kłamał czy nie, a ja nie mam porównania z ksenonami, bo nigdy ich nie miałem. Koniec końców chyba są do wymiany, ale ręki sobie nie utnę, a skręt lamp działa lepiej niż mi się wydawało tyle, że nie wiem czy czasami coś się nie przytnie i nie wiem czy nie powinno trochę mocniej to skręcać (ale i tak jest dużo lepiej niż myślałem). Zobaczycie na filmikach, jeździłem z 3 godziny, aby móc to dobrze uchwycić, bo nigdzie nie mogłem znaleźć jakieś wąskiej drogi asfaltowej bez oświetlenia i z zakrętami, żeby to dobrze zobaczyć, ale w końcu coś tam się udało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę, ale miałem problemy z dodaniem filmu na jakiś yt.

Oto link:


Odnośnie filmu, bo trochę on trwa. Nagrywałem to telefonem, niestety mam iPhone'a X (żałuję zakupu :duh: ), a on słabo nagrywa w kiepskim świetle, ale jednak jest porównanie co do lamp i na początku dałem urywki, na których rozjaśniam, wtedy można zauważyć jaki jest faktyczny stan moich ksenonów, może na podstawie tego stwierdzicie czy są ok czy rzeczywiście do wymiany. Tutaj wstawiam zdjęcie zrobione moim telefonem, ustawienia automatyczne - https://m.imgur.com/a/pM18HCG, ale w rzeczywistości jest chyba tak pomiędzy zdjęciem, a filmem. Po dwóch takich urywkach wstawiłem momenty, na których na początku wydaje się jakby lampy nie skręcały. Ja wiem, że jest moment, że mam małą prędkość i wtedy one nie skręcają, ale przy części jadę szybciej i też jest takie wrażenie. Poza tym w późniejszych urywkach też się tak zdarza, że wydaje się, że albo nie skręciły albo mało skręciły. Ale w dużej mierze widać, że skręcają tylko właśnie nie wiem czy nie powinny bardziej. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.