Skocz do zawartości

Zasilanie 12V po otwarciu samochodu pilotem, gdzie?


nilhi81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie mogę nigdzie znaleźć pojawiającego się 12V po tym jak otworzę samochód pilotem, jeszcze przed włączeniem guzika start-stop czyli przed włączeniem stacyjki. Przeszukałem ponad pół FEM (do tych tylnych złącz ciężko mi dojść przez tapicerkę) oraz cały REM.

Znalazłem jeden biały kabelek ale bardzo cienki - bardzo mała wydajność prądowa w okolicy REM. W radiu nie ma.

Pomoże mi ktoś?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Moje auto to F31 rok 2012 chyba sierpień

320d. Jutro sprawdzę zasilanie z gniazdka bagażnika. Dzisiaj testowałem zasilanie z gniazdka z konsoli centralnej i tam jest cały czas nawet po zamknięciu. Mam gniazdko również pod schowkiem ale tam nie mam wcale zasilania. Bezpiecznik jest ok F69 w komorze silnika. Czy możesz mi podpowiedzieć na którym pinie w radiu pojawia się zasilanie po otwarciu? Ponieważ dzisiaj wyjmowałem również radio i tam zasilanie mam również cały czas. Czekałem kilka minut bo miałem nadzieję że zgaśnie po chwili ale niestety nie. Ja mam wersję Basic bez ambient light. Spędziłem łącznie z 10 godzin na szukaniu 12v po otwarciu auta kluczykiem. Forum to moja ostateczna deska ratunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie napięcie na zapalniczce wyłącza się po ok 1min...

U ciebie powinno być tak samo , gdyż gniazdo zasilane jest z listwy 30B a on jest kontrolowana przez przedni moduł FEM. Jest to dla wszystkich gniazd zapalniczek.

Gniazdo zapalniczki z przodu , nad kolanami pasażera jest połączone tym samym przewodem co gniazdo w w konsoli środkowej dla tylnego rzędu siedzeń i zabezpieczone tym samym bezpiecznikiem ( gdybyś chciał podłączyć zasilanie do tego elementu ? ).

Jak sprawdziłeś zasilanie na gnieździe zapalniczki ?



Przeczytaj sobie zasadę działania zacisku 30B. Zacytuję kilka funkcji , które powodują podanie napięcia na ten zacisk...

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f31-320d-tou/wiring-functional-info/body/voltage-supply/FCX1G206


- Odblokowywanie, blokowanie w celu zabezpieczenia pojazdu.

- Zmiana styku drzwiowego (strona kierowcy z przodu lub z tyłu, strona pasażera z przodu lub z tyłu).

- Zmiana przełącznika styków klapy tylnej lub obsługa przycisku klapy tylnej.

- Zmiana przełącznika kontaktowego tylnej szyby lub obsługa przycisku tylnej szyby.

- Wymiana przełącznika stykowego pokrywy komory silnika.

- Obsługa przycisku START-STOP.

- Działanie przycisku oświetlenia wnętrza.

- Żądanie Combox.


Zwróć też uwagę na to kiedy zacisk 30B powinien się wyłączyć ?

# Na szybko , jak spojrzałem to trzeba poczekać 12 min jeśli otwarty jest bagażnik a auto jest odblokowane ( wyłączony alarm ) .

# Wyłączy się ( zacisk 30B ) po 3 minutach , gdy zamkniesz auto ( włączysz alarm ) a klapa bagażnika jest zamknięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dziękuję za pomoc!!

Pomogliście mi.

Pozdrawiam

 

Jeśli udało ci się znaleźć takie miejsce to fajnie by było abyś napisał gdzie ono się znajduje i jak to zrobiłeś.?

Pomożesz kolegom z forum.....!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W każdej F31 nie wiem jak w F30 są 4 gniazda zapalniczki :norty: :norty:


Konsola środkowa pod radiem, tunel środkowy z tyłu, bagażnik i uwaga mało kto wie że pod nogami pasażera też jest gniazko pod schowkiem :norty: :norty: :norty:


U mnie w gnieździe pod schowkiem zasilanie pojawia się po otwarciu auta pilotem, napięcie też znika ale nie wiem po jakim czasie bo nie od razu. Mam tam podpiętą kamerke więc jak ide z auta to działa sobie jeszcze jakiś czas potem na noc gaśnie po otwarciu auta odpala się sama. Wydaje mi się że napięcie jest do 4 godzin bo tyle czasu jest podtrzymywane radio i licznik trasy w Idrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

4 godziny.....???? Według instrukcji BMW to trochę za długo . Radio jest zasilane z zacisku 30B , jak i gniazdo zapalniczki. Po zamknięciu auta pilotem , napięcie na zacisku 30B jest obecne przez 3 min.

Wyżej masz lekturę na ten temat

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Te połączone zapalniczki w kabinie. Który dokładnie bezpiecznik za to odpowiada?


I to samo pytanie do tylnej zapalniczki w bagażniku.

 

O jakim aucie mówimy????? Jaki miesiąc i rok produkcji???

F10....?

F30....?

Podaj siedem ostatnich znaków nr. Vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
F30 sedan, 2017 rok, VIN jeszcze nie mam. Wersja DE.

 


Schemat połączeń (SSP) Zapalniczka i gniazdka

Dotyczy:. + 2015/07

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/wiring-functional-info/body/general-vehicle-electrical-system/cigarette-lighter-power-socket/1VnYyid3T4


- konsola środkowa , gniazdo przód

F66......20A

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/KYts2iBD


F69......20A

- konsola środkowa , gniazdo dla tylnego rzędu siedzeń

- strona pasażera przód - pod prawym schowkiem

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/KYts2iBD


F162........20A

- bagażnik

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/f30-320d-lim/KZ6Cx8hF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzięki za odpowiedź


Rozumiem, że mogę stamtąd wziąć prąd a masę obojętnie skąd? lampki chciałem podłączyć w prosty sposób bez przekładania całej instalacji, tak żeby dostawały prąd po otwarciu, chwilę później gasły i tak samo po zgaszeniu auta i otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak , ten pin odpowiada za zasilanie oświetlenia klamek zewnętrznych .


Oczywiście aby to zrobić zgodnie ze sztuką to należy poprowadzić przewód elektryczny przez odpowiednie piny w kościach poszczególnych drzwi aby to miało ręce i nogi.

Jeśli chcesz to podam ci całą ścieżkę przewodu elektrycznego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.