Skocz do zawartości

wpadający kurz przez bagażnik e60 sedan


Orcho

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od pewnego czasu w sedanie gdy uchylę szyberdach albo okno przez bagażnik wpada mi dużo kurzu. Ktoś się spotkał z takim problemem ? wymieniałem kratki wentylacyjne w bagażniku do tego wydmuchałem wszystko powietrzem. Zdjąłem też tylny zderzak i umyłem wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka jest z lewej i prawej strony. Posiada gumę, która działa jak zawór jednokierunkowy i nie ma możliwości aby puszczała do środka powietrze lub kurz. Kupiłeś nowe czy używane? Przestrzeń bagażnika jest oddzielona kanapą dosyć szczelną. A którędy wydostaje się kurz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć. Od pewnego czasu w sedanie gdy uchylę szyberdach albo okno przez bagażnik wpada mi dużo kurzu. Ktoś się spotkał z takim problemem ? wymieniałem kratki wentylacyjne w bagażniku do tego wydmuchałem wszystko powietrzem. Zdjąłem też tylny zderzak i umyłem wszystko.

A może to po prostu kurz z samochodu i przy otwartym szyberdachu świeci mocne światło przez co go bardziej widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurz wydostaje się środkiem bo mam go otwartego. kratki kupiłem używane lecz w bardzo dobrym stanie. szyber moze byc tylko lekko uchylony okno to samo nawet słońce nie świeci a mega to widać . Czy winne mogą okazać się też filtry kabinowe ? w kole zapasowym mam gaz odkręciłem klapkę butli i na środku był otwór na wylot gdzie wchodziły rurki początkowo myślałem ze tam zasysa było strasznie brudno psikałem tam pianką i teraz jest czysto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pod gazem faktycznie może ciągnąć, użyłeś tam pianki montarzowej z tego co zrozumiałem? Zobacz od dołu czy masz szczelne teraz, tak samo koło wlewu od tankowania sałą drogę do butli, czy coś tam nie prześwituje.

Kratki jednokierunkowe - upenij się, że są skierowane w odpowiednią stronę - na wypuszczanie powietrza z bagażnika.


Co poza tym?

Są jakieś śladu uderzenia w tył? Uszczelka bagażnika do sprawdzenia czy przzylega, światła, czy przylegają odpowiednio i są szczelne i podświetlenie rejestracji, wiązka kabli, czy wszystkie gumki i zaślepki są na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.