Skocz do zawartości

Dziwne drgania przez chwile


Spalona Jarzeniówka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i przepraszam ale musze ten temat założyc bo nic nie znalazłem podobnego a problem mi juz siły odbiera. Do rzeczy mam e61 530d 218 koni automat 2004 rok dbam o nią jak tylko moge wymiany przeróznych rzeczy na czas a czasem nawet zapobiegawczo niepotrzebnie. Zawsze po nocy jak ruszam i około 50 km na godzine zaczyna sie telepanie autem(jakby koła podskakiwały) i stawiam ewidentnie na tylna czesc auta, po chwili to minie( po 3 kilometrach albo jak rozpędze szybko do 120 i przychamuje to tez spokój bedzie) i juz potem auto jak nowe nic nie szumi nic nie stuka nic nie drży nawet przez 500 km trasy ,jak zaparkuje gdzies na zakupach potem wracam to spokój, zawsze po nocy. to samo było na 3 zestawach kól wiec koła odpadają. Podpora wału? Łącznik wału? nawet jesli to by cały czas było a to znika po chwili. Poradzcie cos bo to naprawde checi wszystkie odbiera. Po cichu mysle czy to nie amortyzatory z tyłu takie figle płatają chociaz podczas jazdy zachowuja sie ok, mozliwe ze sa jakies sztywniejsze po nocy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzu nie będzie miała ten przegub ,ale jeśli jesteś dobrym obserwatorem ,to zobaczysz ,że przegub zewnętrzny dziwnie się zachowuje,przeskakuje.

Ja sprawdzam to w ten sposób,że podnoszę tył samochodu,podstawiam pod wahacze kobyłki,żeby półoś była w pozycji "naturalnej"jak w czasie jazdy i obserwuję jak się zachowują przeguby.

Sprawdzam to po rozpędzeniu kół do odpowiedniej prędkości.


Jeśli nie masz doświadczenia to pozostanie tylko demontaż półosi i sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.