Skocz do zawartości

Choinka błędów po padzie aku - jak skasować?


makaronek

Rekomendowane odpowiedzi

cześć!


Szukałem i tutaj i na zagranicznych forach, ale się nie doszukałem.


g30 520d


Pad akumulatora spowodowany długotrwałym postojem z kamerą w trybie parkingowym.

Auto odpaliło (zadziałał limiter napięcia akumulatora) ale wyrzuciło 12 błędów diagnostycznych (ochrona pieszych, PDC, emergency break, hamulec postojowy, poduszki etc etc)


Co działa:

Auto odpala, można jechać

Klima, masaż, komfortowy dostęp

Obrotomierz

Światła się palą

Radio

Zamykanie, otwieranie, bagażnik\

kamera cofania (ale bez linii dynamicznych i cały czas pokazuje jakby skręcone koła)

Poziom oleju, przegląd etc pokazuje że OK

W zegarach poziom paliwa, temp oleju


Co nie działa:

Prędkościomierz

Auto muli strasznie jakby było w trybie uber-eco (ale da radę jechać >80kmh, tylko zmienia biegi jak w automacie fiata sprzed 20 lat)

Cały czas świeci się światło stop

Wszystkie systemy przy których jest błąd (pdc, adaptive ledy, i tak dalej)

Wyłączanie silnika - trzeba przytrzymać start/stop dłużej

Wybór trybów jazdy

Hamulec postojowy


Co robiłem:

Podłączyłem prostownik (do klem w silniku, nie bezpośrednio do aku) - podładowało się do ~13v

Odłączyłem akumulator (w bagażniku) na 10 minut

Przejechałem z 5 km (zwykle błędy wtedy znikały, teraz nie)

Próbowałem wejść w tryb diagnostyczny (3xS/S później reset w liczniku) - ale tam są tylko interwałowe komunikaty


Cały czas się wszystkie błędy zapalają. Da się obejść bez jazdy z włączonym stopem (albo lawetą) do serwisu?

- najlepiej samemu

- jak nie samemu to zdalnie jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vgate jak najbardziej łączy się z g30, możemy kasować błędy np za pomocą car scanner, możemy wykonać cześć kodowań, ale np. moduł bdc nie jest już obsługiwany i wymaga uniscan. Co do carly to skasujemy błędy, mamy wiecej modułów dostępnych ale sama aplikacja w serii g ma mniejsze możliwości niż np bimmercode. Zakupię unicarscan i zrobię porównanie z carly.

Po krótce co może carly w g30 (co ja kodowałem):

video in motion, również z screen mirroring

zmiana ekranu powitalnego na M

Brakuje przede wszystkim opcji wyłączenia start/stop oraz opcji obniżenia lusterka pasażera po wrzuceniu biegu wstecznego.

W bimmercode podobno te opcje działają ale to sprawdzę i zrobię pełne porównanie jak tylko dostanę unicarscan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam ten sam problem, tzn wczoraj kupiłem to cudo tj. 530d G31, przyjechałem tym cudem z salonu do domu a na drugi dzień juz mi zdechło. No po prostu super. Tez mam choinkę , auto tez odpala ale nie stety nie da się nim ruszyć ponieważ ręczny nie chce odpuścić. Zamontowałem sobie kamerkę i moje pytanie czy to ona jest winna?

Swoja drogą to o co kaman ze po 30km auto zdycha po nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o kamerkę do nagrywania zdarzenia drogowego podlaczona do gniazda zapalniczki. Kamerka ta to DOD 460W

W Fordzie przez 4 lata była podlaczona i nic się nie działo wiec nie wydaje mi się ze to ona zawiniła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.