Skocz do zawartości

Zmiana dyfuzora w zderzaku M pakiet.


czokon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam BMW G30 530 ix M-Pakiet. Planuje przerobić układ wydechowy w samochodzie na styl M5 ( 2 podwójne kominy). Problem polega na tym że końcówki wydechu nie wejdą w oryginalny dyfuzor od 530. Patrząc po zdjęciach jeżeli chodzi różnice pomiędzy zderzakiem od M5 a zwykłym wydawało by się że różnią się tylko innym dyfuzorem i spoilerem pomiędzy wydechami. Pytanie moje jest takie czy ktoś z wam robił już taką przeróbkę lub ewentualnie ma dojście aby spytać się gdzieś w serwisie czy sam dyfuzor od M5 pasował by do seryjnego zderzaka ( chodzi o wielkość i mocowania) ? Na pozór wydaję się to banalnie proste do przełożenia ale czy aby nie na wyrost ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety uzyskuję sprzeczne informację, jedni mówią że będzie pasować, inni że to całkiem inna konstrukcja zderzaka. Dzwoniłem do ASO i tam również nikt nie jest w stanie powiedzieć czy operacja uda się napewno, jedyne co usłyszałem że zderzaki są identyczne w M5 jak i zwykłej serii ale nikt nie próbował jeszcze takiej modyfikacji. Prawdopodobnie będzie trzeba fizycznie zamówić i samemu przymierzyć :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na hamerykanskich forach to pasuje. Jedynie o czym pisali to zdaje się jakaś kwestia otwierania bagażnika ruchem nogi. Wydech natomiast musi być raczej customowy - bo nie dopasujesz się z rozstawem końcowek ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga


Ktos jednak probowal!!!! I to ja:D


Uwaga tlumacze :mrgreen:


M5 ma inny rozstaw niz 30i. 50i ma jeszcze wiekszy rozstaw niz m5!

Remus i acschnitzer wchodza ladnie w m5. Sa za male do 50i armytrox ma mniejsze koncowki wchodzi na styk w oryginalny dyfuzor fotki zaraz


PS wnetrze tez mam cale zrobione dekory na cf. Mi głównie skrzypi deska (sentatec).

PS2 z m5 wchodzi 1 do 1 bez modyfikacji


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojwahs.png



iiMoq7.png

JGqj1a.jpg

ReUrLR.jpg

zwykły

svY7oB.png

W2CXnu.png


ecKiUR.png

3mUwEi.png

ala m5 ale full cf


kLyL4H.jpg

HueWdJ.png

50i


Końcówki armtyrixa sa mniejsze niz remusa i acsnycla nie mówiąc o mgmotorsport


GOskYF.png


e7ZdXg.png

pomHzo.png


8ZirVz.png

AitEkM.png


Dodatkowo jeszcze doszły głosniki ala Bowers z ledzikiem i pełen pakiet cabron mperformance przód (robiony za 1/10 ceny :) spasowanie 2/10 ale do poprawek na spokojnie) oraz CF Lki - fotki w trakcie. Narazie syf straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki sam dyfuzor co Becik do M550i z firmy RW Carbon, dziadostwo straszne odstawał nie dało się zamontować odblasków, dziury za małe pod końcówki Remusa. Ogólnie wyroby z RW Carbon - syf totalny, to taka informacja ku przestrodze dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest taki sam w M5 jak i w Mpakiecie, inny jest dyfuzor, i kilka plastików mocujących. Chciałem założyć dyfuzor od M5 Com. do M550i, problem jest w tym że trzeba

skrócić rozstaw rur z tłumika końcowego. M550i ma większy rozstaw niż m5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jeżeli chodzi o montaż dyfuzora od F90 do zderzaka G30 M-Pakiet. Korpus zderzaka jest taki sam w obydwu modelach. Różnią się na zewnątrz dyfuzorem. Oczywiście dyfuzor od F90 nie pasuję w 100% . Trzeba wymienić jeszcze wzmocnienie zderzaka od G30 I wstawić od F90 (https://zapodaj.net/dc2ecb481735f.jpg.html), lub obciąć albo zeszlifować narożniki wzmocnienia które uniemożliwiają spasowanie elementu, oraz podgiąć lub wymienić osłonę termiczną między tłumikiem a ramą samochodu. Pozostałe otwory i montaż bezproblemowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.