Skocz do zawartości

Mokro pod wykładziną


wasio007

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,


Szukałem, natomiast nie znalazłem odpowiedzi w istniejących wątkach.


Mam w E90 mokrą wykładzinę od strony kierowcy.

Zobaczyłem to dopiero wczoraj podjeżdżając na myjnie i wyjmując gumowy dywanik. Mokro było od dołu podstopnicy do końca obniżenia podłogi. Jest to woda - brak zapachu, nie jest tłuste.


Dzisiaj sprawdzałem drożność odpływu w kratkach pod maską i woda normalnie spływa za nadkolem na ziemię. Szyba czołowa oryginalna. Lałem wodę na drzwi i przez drzwi do środka raczej nie przecieka, nic nie zauważyłem.


Rozebrałem listwę przy progu, obudowę pod kierownicą i tą obudowę gdzie jest uchwyt do otwierania maski i złącze OBD. Zdejmując podstopnice niestety połamałem jej 3 zaczepy.

Uniosłem wykładzinę podłogi i kałuży nie bylo, ale gąbka jest nasiąknięta.


Skąd może lecieć woda? Jak osuszyć tą gąbkę bez wybebeszania połowy auta?


Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To naprawdę niesamowite że nie znalazłeś odpowiedzi biorąc pod uwagę że jest to problem sięgający czasów E36. :D Odkleiło się uszczelnienie boczka drzwi.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, znalazłem teorię z drzwiami natomiast i napisałem że lejąc wodę nic nie zauważyłem. Jak mam tą wodę lać na drzwi żeby wiedzieć czy to to/ nie to na 100% poza tym czy nie powinno się to w przypadku drzwi lać na gumowy dywanik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zdejmij boczek i zobacz czy nie ma sladow wody. Tam się ten butyl z racji wieku odkleja. Nie ma teorii jak lać. Czasami ma znaczenie czy stoisz ba krawężniku. Wystarczy niewielka nieszczelność i woda idzie do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzę boczek w najbliższych dniach.

A czy jest jeszcze opcja żeby gdzieś przez ścianę grodziową ta woda leciała?


No i jak osuszyć w miarę skutecznie tę gąbkę? Pozostaje czekać na upały? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.