Skocz do zawartości

Dobór opon do BMW X3


Damianooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dosyć niedawno zakupiłem BMW X3 E83 w związku z tym iż BMW miało zimowe opony, a zbliża się okres letni wiec poszukuje opon. I tu się pojawia problem. Na aucie mam felgi 19' wzór 191 z oponami 255/40. Szukałem na forum, czytałem w sieci i spotkałem się z dwoma zaleceniami:

-do xdrivea muszą być opony zgodne z zaleceniami producenta ( w tym przypadku 235/45 przód i 255/40 tył )

-jezeli założysz cztery takie same opony to nic się nie stanie bo przecież są cztery takie same-rowne

Czy ktoś siedzi lepiej w tym temacie?

Dopytywałem mojego mechanika który zajmuje się głównie BMW i on mówi, że opony muszą być takie jak zaleca producent bo po to jest różna szerokość felg i różne et żeby wyrównać wielkość i jak są założone 4 takie same to będą problemy z xdrivem.

W związku z tym jestem bliższy ku temu żeby kupic opony 235/45 i 255/40 natomiast teraz problem pojawia się w tym żeby takie znaleźć. Może jest ktos kto już dłużej jeździ tym autem i może pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci konkretnie chodzi ? Zobacz pierw jakie masz felgi.Być może jest tak ,że są takie same więc wtedy opony również mogą być takie same.Jeśli felgi mają Inna szerokość i ET to wtedy wymień na takie jakie masz na tabliczce. Tematów na ten temat jest sporo.

Najważniejsze info jest takie:

Obwód kół wszędzie musi być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła mam przód: 8,5" ET46 tył: 9" ET51. Chodzi mi o to, że czytam tutaj i ludzie piszą tak: ja mam cztery opony takie same i jeżdżą dobrze, założyłem przod i tył różne - coś się dzieje. Druga osoba pisze: mam takie jak zalecił producent-jest git, założyłem cztery takie same xdrive szwankuje.

Także stąd moje pytanie bo nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi, tak jak pisalem, na ten moment mam cztery opony 255/40 i według mnie wszystko jeździ jak potrzeba, natomiast mechanik mi mowi: kupuj na lato opony takie jak przewiduje producent, co z tego że teraz są takie same jak może być tak że z czasem będzie się coś dzialo, popytaj kogoś kto zna się dobrze na xdrive.

Dlatego pytam czy ktoś jeździ długi czas na czterech takich samych oponach na kołach 19 ?

Wbrew pozorom tak jak piszesz koła muszą mieć taki sam obwód, a przecież szerokość felgi nie ma wpływu na obwód koła tylko rozmiar opon, przecież 4 opony 255/40 na tych felgach będą miały taki sam obwód czy źle rozumuje i po to producent przewiduje rozmiar 235/45 na przód i 255/40 na tył aby wyrównać ta różnice wynikająca z szerokości felgi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła mam przód: 8,5" ET46 tył: 9" ET51.

Wbrew pozorom tak jak piszesz koła muszą mieć taki sam obwód, a przecież szerokość felgi nie ma wpływu na obwód koła tylko rozmiar opon, przecież 4 opony 255/40 na tych felgach będą miały taki sam obwód czy źle rozumuje i po to producent przewiduje rozmiar 235/45 na przód i 255/40 na tył aby wyrównać ta różnice wynikająca z szerokości felgi ?

 

Źle rozumujesz. Profil opony oznacza stosunek jej wysokości do szerokości. Opona o takim samym profilu założona na felgi o różnej szerokości nie ułoży się tak samo, pojawią się różnice w obwodzie. A to nie służy X-drive'owi..

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło :) drogą dedukcji też tak zacząłem wnioskować że na szerszej feldze mimo iż opony mają taki sam rozmiar będą się inaczej rozkładały, myślałem już żeby ściągnąć wszystkie koła i mierzyc:)

Więc teraz jeszcze jedno pytanie. Ktoś może polecić jakieś opony?

Zastanawiałem się nad pirreli, p zero czy scorpion ? Z tym że scorpiony chyba nie mają rozmiaru 235/45 na 19 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak masz na tyle szersze felgi to komplet opon do xDrive musisz mieć z homologacją BMW (gwiazdka na oponie).

Jak masz jednakowe felgi przód tył to zakładasz jednakowe opony (te z tabliczki na aucie) przód tył.

Jak masz jednakowe felgi, to na tyle nie zakładasz szerszych opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.