Skocz do zawartości

Mryganie podświetlenia kokpitu


b4xi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Moja 5tkę zaczęło coś trapić ze strony elektroniki.

Zaczęło się od tego, że na zgaszonym silniku, na zapłonie i zostawieniu włączonych świateł (defacto rzadziej), a szczególnie po przełączeniu na postojówki lub po prostu między trybami zaczyna migać całe oświetlenie kokpitu. Licznik, kierownica, klimatronic, lampki w drzwiach. Na zewnątrz wszystko okej, czasem mrugają ledy z przodu i podświetlenie tablicy ale tak było odkąd ją mam, a problem z oświetleniem wnętrza pojawił się niedawno.

Dzisiaj okazało się, że zaczęło mrugać również na zapalonym silniku, a wcześniej tego nie było. Po włączeniu świateł awaryjnych lub w miarę zwiększania nadmuchu problem się nasila. Obecnie licznik przestał się podświetlać na zapłonie, a świeci się jedynie przy odpalonym aucie - reszta bez zmian. W czasie jazdy zauwazyłem, że na obrotach dużo mniejsze jest to miganie ale też nie wiem czy to reguła, bo rownie dobrze na postoju też raz często, a raz prawie w ogóle nie mryga.

Przed wymianą akumulatora działy się takie rzeczy, po bez zmian. Badany pobór prądu, ładowanie, napięcie i wszystko ok.

Regulator napięcia i alternator byłyby winowajcami jeżeli problem działby się na odpalonym silniku?

Gdzie jeszcze szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakie napięcie ma ten nowy akumulator? Do ilu spada podczas rozruchu? Na pewno nie ma skoków napięcia podczas jazdy? Jeździłeś z uruchomionym testem 9.0 w ukrytym menu? Dopisz 525i do tytułu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.