Skocz do zawartości

530D F10 palą się wszystkie błędy


KondzioR.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W mojej F10 kilkanaście dni temu wyskoczyl komunikat słabe aku. Naładowałem że złączek pod maską i było ok. Auto 5dni stało i po odpaleniu wyskoczył znowu komunikat słabe Aku. Przejechałem 5km i po paru godzinach odpaliłem znowu i moim oczom ukazały się wszystkie możliwe błędy. Nie działa wspomaganie,abs,ESP licznik nie pokazuję prędkość, poduszki się świecą czujniki ciśnienia kół itp.

Zmieniłem Aku na drugie używane ale 100% sprawne i naładowane dalej to samo. Nie można skasować błędów programem Delphi. Wie ktoś jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam. W mojej F10 kilkanaście dni temu wyskoczyl komunikat słabe aku. Naładowałem że złączek pod maską i było ok. Auto 5dni stało i po odpaleniu wyskoczył znowu komunikat słabe Aku. Przejechałem 5km i po paru godzinach odpaliłem znowu i moim oczom ukazały się wszystkie możliwe błędy. Nie działa wspomaganie,abs,ESP licznik nie pokazuję prędkość, poduszki się świecą czujniki ciśnienia kół itp.

Zmieniłem Aku na drugie używane ale 100% sprawne i naładowane dalej to samo. Nie można skasować błędów programem Delphi. Wie ktoś jaka może być przyczyna?

Po zmianie akumulatora należy zrobić jego adaptacje. Jeśli ma inny typ lub/i pojemność należy zakodować nowe wartości.

Zrobiłeś to po wymianie?

Jeśli nie to tak w skrócie - pracuje na parametrach starego.


Inna możliwość to że coś kradnie prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mialem identyczne problemy gdy kuna przegryzla mi jeden z czujnikow abs. Kompletnie nic nie dzialalo i choinka na wyświetlaczu. Moze jak gdzies tam parkowales pare godzin to jakas menda przegryzla kabel? Jak mialem slaby aku to nie sypal takimi bledami ze nie dzialal licznik ani wspomaganie. A przy uszkodzonym czujniku tak bylo. Moze to po prostu przypadek z aku. Delphi to o kant tylka mozna rozbic takich kwestiach. Sprawdz czy nie masz bledu ktoregos z czujnikow w kole.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Miałem tak samo - najpierw ciągłe komunikaty o słabym akumulatorze , później jak już klamka wyzionęła ducha przepaliło bezpiecznik na którym wisi min. ABS.

Choinka na wyświetlaczu błędy : niesprawny napęd , awaria stabilizacji jazdy, komfort jazdy, układ hamulcowy itp.

Bezpiecznik 5A w skrzynce pod schowkiem (chyba nr2) - wcześniej odpiąłem klamki.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej Siekiera wracam do tematu .

Mam to samo co u Ciebie palą się wszystkie błędy objawy identyczne . czy po wymianie bezpiecznika błędy znikły ? usuwałeś je ? jaki programem ?

czy jeszcze jakieś bezpieczniki padły ? naprawiłeś jakoś klamki ? czy zostawiłeś tak jak jest ?

z góry dziękuje za pomoc . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą bezpiecznika odpiąłem wszystkie klamki ...

Wtyczki i gniazda zabezpieczyłem przed wilgocią rurkami termokurczliwymi. Zostały tylko podświetlenia.

Po wymianie bezpiecznika błędy poznikały.

Od tego czasu nie widziałem komunikatu o słabym akumulatorze.

Po odczytach ISTĄ są zawsze 4 błędy klamek : 9307A1 9307A8 9307AF 9307B6 ale uznaje to za błąd "systematyczny" i przestałem zwracać uwagę.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.