Skocz do zawartości

E90 - trzeszcząca deska rozdzielcza


Farrik59

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!


Pisze do was, bo nie wiem co z tym zrobić.

Chodzi o trzeszcząca deskę rozdzielczą. Podczas nacisku słychać głośnie trzeszczenie, a podczas wjeżdżania na nierówność, zakręt, tory słychać pojedyncze plastikowe stuki. Ja rozumiem ze auto nie jest nowe, bo to 2006r, ale jest to mega irytujące podczas jazdy. Psikalem silikonem miedzy deskę a szybę przednią, wstawiłem również uszczelkę w tym miejscu, ale nic to nie dało. Na dole podam link do filmu na yt, który wstawiłem aby pokazać o jakie dźwięki mi chodzi.


Jeśli ktoś miał kiedyś taki problem i go rozwiązał, albo jeśli ktoś ma pomysł jak go rozwiązać to proszę o pomoc.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to wszystko wyciszyć ale jest to bardzo pracochłonne, wiem bo wyciszyłem całe wnętrze w swoim samochodzie. Trzeszczą elementy plastikowe w miejscach łączenia jednych z drugimi, np. cały przedni dekor jest połączony na wcisk z kratką nawiewu i właśnie z miejsca ich łączenia wydobywa się trzeszczenie. Ja poradziłem sobie w ten sposób, że każde trzeszczące miejsce na styku dwóch plastików podklejałem włochatą taśmą klejącą. Efekt jest taki że nic się we wnętrzu już nie odzywa, nawet przy tak mocnym naciskaniu deski rozdzielcze jak na filmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to na pewno to skrzypi w trakcie jazdy. Bo przykładając więcej siły, w każdym elemencie znajdzie się coś skrzypiącego. U mnie skrzypiała centralna kratka wentylacji umieszczona na podszybiu z przodu. Deska też skrzypiała w miejscu łączenia z tunelem. Skoro skrzypi daszek zegarów, możesz spróbować wymontować zegary (to są tylko dwie śrubki) i zobaczyć czy to pomaga, jak tak to wiesz gdzie podklejać filc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż deski wbrew pozorom jest prosty. Te trzeszczenie gdy naciskasz na środku, to uchwyty na podszybiu żeby się do nich dostać musisz zdjąć deskę. Ogólnie po tylu latach jazdy po dziurach dobrze to wszystko rozebrać i podkleić taśmą, na pewno przyniesie spore korzyści.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.