Skocz do zawartości

POMOCY! Nie mogę otworzyć bagażnika. Przerwana wiązka


FarbowanyYT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jak w temacie nie mogę otworzyć klapy bagażnika ponieważ przerwała się wiązka. :mad2: Pewnego dnia po pracy otworzyłem bagażnik, nie otworzył się do końca w tym czasie lampka bagażnika świeciła, podniosłem wyżej klapę i nastała ciemność co świadczy o pękniętych kablach klapy. Do tego dochodzi lewa lampa z klapy (nie świeci) oraz podświetlenie tablicy rejestracyjnej. Problem w tym, że w moim modelu nie mam żadnych dźwigni w bagażniku do awaryjnego otwierania. Jak go otworzyć aby naprawić wiązkę. Panowie POMOCY! Autko E90 318i sedan polift 2010r. :cry:

Na forum były podobne problemy, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na konkretne pytanie jak otworzyć klapę. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zależy które dokładnie kable padły. Jeżeli od przycisku to trzeba znaleźć inny sposób aktywowania zamka np. https://www.e90post.com/forums/showpost.php?p=11945164&postcount=4


Jeżeli zamek nie dostaje prądu to będzie trudniejszy problem.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz znaleźć sposób na podanie prądu na zamek. Przykro to pisać ale może to w ostateczności wymagać nawet wycięcia dziury w klapie. Na początku spróbowałbym drutem pomajstrować przy peszlu.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie mam e90, ale na zagranicznych stronach poszą żeby wyciągnąć zamek w klapie, wóeczas ma się dostęp do uchwytu, dzięki któremu można otworzyć bagażnik


Tu masz jak wyjąć ten przycisk

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e90-320d-lim/repair-manuals/51-body-equipment/51-24-tailgate-catch-locks/OtqLCUx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Dzięki Jack79. Tak jak mówiłem przerwane kable z wiązki w gumowej harmonijce. Wyglądały jak przecięte. Były wystarczająco długie więc osnożyłem polutowałem, termokurczki x2 dla pewności wszystko gra. Temat do zamknięcia! :D :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.