Skocz do zawartości

Bmw M340i vs Mercedes CLA 45/45S AMG


Kenzo666

Rekomendowane odpowiedzi

WItam po raz kolejny czy ktoś miał przyjemność jechania obydwoma tymi autami?

Interesują mnie ogólne informację bo ciągle nie mogę podjać decyzji ,które auto wybrać Mercedes mnie wyniesie troszkę wiecej niz bmw bo mniejszy rabat.

Ale...niestety z wygladu mercedes bije to bmw wedlug mnie.

Jak sie zachowuje ten silnik 2.0 wyżyłowany ,wytrzyma do końca gwarancji ?

Ogólne wrażenia z jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie jeździłem CLA, ale jeździłem A45 - ten silnik cie zamęczy po dłuższym czasie, wszystko fun and games, ale kosiara. Poza tym cla jest mało męskie wg mnie. Wydech to jeszcze w tym mercu ratuje, ale pod maską tragedia, jak toyota brzmi.

R4 vs R6 to nie ma rozmowy w ogóle.

Dodatkowo CLA to nie rywal serii 3, powinieneś porównać go z C klasą, która (C43) na wejście 30k droższa od BMW, ale znowu C400 jest tańsze, ale nudne jak flaki z olejem te C klasy.

Nie zrozum mnie źle - cieszyłbym się gdyby mi ktoś kupił tego merca i nim jeździł, ale sam bym go nie kupił. Może przez to, że lubię BMW i to mi przysłania pewne wartości, ale argumenty podałem od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLA 45 to zabaweczka niskiej klasy opakowana w sedana i sprzedawana z dużą marżą, tam oszczędności nie są poczynione tylko na wymiarach ale zawieszeniu, wnętrzu, wygłuszeniu. Dłuższa trasa męczy, to jest auto do wyścigów od świateł do świateł (w czym jest piekielnie dobre, jak Golf R) ale jak się trochę dorośnie to taka mentalność wzbudza litość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły kontrast - kompakt r4 kontra sedan klasy średniej z r6.

3er jest na platformie 5 i 7er, komfort przy sportowym zawieszeniu jest wysoki, a też potrafi szybko jeździć i daje dużo satysfakcji w zakrętach.

G20 jest wygodny i duży no i nareszcie cichy w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet bym sekundy się nie zastanawiał. Wybór oczywisty i nie dlatego że to forum bmw...

Jeżeli w A45s byłoby 6 cylindrów to bajka i wtedy to już ewentualnie kwestia wyższej ceny za auto o klasę niższa mogłaby być jedynym argumentem in plus bmw.

Natomiast przy 4 cylindrowej kosiarce, nie miałbym żadnej burzy w głowie i tylko m340i 6 cylindrów i potencjał na 500+

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A tak na marginesie to lepiej porównać cla 35amg vs nowa seria 2gc m35i

Fajny konfig bmw to 270k chyba w bmw mocniejszej odmiany 2gc nie będzie

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.