Skocz do zawartości

Pukanie popychacza


anton131

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po wymianie oleju na castrol 5w30 puka mi popychacz. stan oleju pokazuje max. ale jak tylko doleję 0,5 litra popychacz cichnie nie na długo na 2 tygodnie ale nie wiem czy sama wymiana oleju np. motul 5w40 pomoże czy raczej szykować się do wymiany 24 popychaczy. może ktoś miał tez takie objawy a zaznaczę że auto nie ma dużo najechane przebieg 145 tyś i co już by popychacze padły ? :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób mały zabieg oczyszczający kanały olejowe. Ja tak zrobiłem i pomogło nie tylko na uciążliwe stukanie, ale silnik stał się cichszy. Nie stosuję już żadnego Motula, bo na nim to mi najbardziej stukały. Rozgrzej olej do 90 °C, dolej z 2 płukanki i niech tak popracuje 15 min. Zlej olej, zalej np. najtańszym syntetykiem, ja zalałem Mannol 7715, przejedź jakieś 100 km i znów płukanie silnika z dodatkiem płukanki. Powtórz to samo, ale za drugim razem zrób z 200 km. I potem lej jaki chcesz. Ja mam aktualnie Mannol 0w-40, wymiana max co 10 000 km, ale że ma on trochę niskie TBN, co przy gazie jest bardzo ważne, zmienię go chyba na Mannol Elite 5W-40. Efekt pracy silnika już na tym oleju jest na wielki plus. Mam przebieg 280 000 i żadne płukanie nie rozszczelniło mi silnika, ani nie bierze oleju więcej niż brał. Wręcz przeciwnie, nawet mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.