Skocz do zawartości

[n62] nierówno pali


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.


Jestem szczęśliwym posiadaczem e60 545i w automacie , sciągnięty z japoni z przebiegiem niespełna 60tys.

Co ostatnio zauważyłem:

1) po nocnym postoju jak odpalam auto to nie pali "płynnie" tylko tak jakby odpalil na ułamek sekundy zgasł i załapał - nie dzieje się to za każdym razem

2) jak juz odpale to po kilku sekundach zaczyna podbijać obroty (tak jakbym mu gazował) - trwa to z 5 sek i poźniej spokój (zaczęło się to dziać jak zimne noce przyszły)


Auto oczywiście było podpięte pod INPE , pod DIS - zero błędów. Z tego co widzę , żadna śrubka nie była odkręcana więc raczej nikt nie wymieniał nic od nowości (oczywiście olej w silniku zmieniony po zakupie)


Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy włączonej klimie jak i wyłączonej jest tak samo.


Dziś trochę poodkręcałem osłon silnika itd i zauważyłem, że mam nieszczelności (zabrudzone) uszczelki pokrywy zaworów, vanosa itd.. widać, że w aucie nic nie było kręcone (wszystkie śrubki w stanie nienaruszonym) .

Powymieniam wszystkie uszczelki, zobaczę w jakim stanie są świece i zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po chwili niepłynnego działania powinien wyrzucić błąd - warto potrzymać go trochę na nierównej pracy silnika.

Jak zdejmiesz pokrywy zaworów to sprawdź linijką czy powierzchnie są proste. Gdy pokrywy będą zdjęte, sprawdź ustawienie rozrządu, może będzie potrzebna korekta. Sprawdziłbym też VANOS'y w jakmiś livedata.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,


Silnik został wyciągnięty z auta, rozkręcony, wymienione wszystko co gumowe (plastikowe po tylu latach) , sprawdzony wał itd itd - czynności jak przy remoncie silnika i .....

W dalszym ciągu mam tak, że jak auto postoi całą noc na mrozie i rano odpalę (ładnie pali od strzała) to po kilku sekundach sam sobie jakby "gazowal" (gdy w tym momencie dam jakiś bieg np drive , dostaje obciążenie i juz nie gazuje - bez tego pogazuje z 5 - 6 sek i obroty się normują). Najlepsze jest to , że po ciepłych nocach nie ma tego.


Druga sprawa jest taka, że jak po odpaleniu podjadę np do sklepu (silnik trochę się zagrzeje) zgaszę auto , odpalę , podjadę zatankować zgaszę auto , zapalę i ... pali z takim dławieniem (nie od strzału) . Czasami się to zdarza, czasami nie , czasami za drugim odpaleniem , czasami za czwartym - nie ma reguły.


Chciałem dodać, że auto po diagnostyce komputerowej nie ma żadnych błędów.

Proszę o pomoc co jeszcze można sprawdzić (chociaż bardzo dużo rzeczy już zostało sprawdzonych wymienionych).


Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Link do filmu



Po zimnej nocy , Po odpaleniu i poczekaniu kilku sekund tak sobie sam gazuje przez parę sekund. Gdy w czasie tego samoczynnego gazowania wlaczy się np drive, wtedy od razu samoczynnege gazowanie ustaje.

Ktoś miał taki przypadek, albo może podpowiedzieć co sprawdzić?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.