Skocz do zawartości

E90 Odgłosy tarcia, obcierania


kazielony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Proszę o porady co mogę jeszcze sprawdzić lub jak sprawdzić albo co może być przyczyną.

Pacjent E90 LCI - objaw: szuranie, obcieranie prawe przednie kole - ustaje przy wyhamownaiu do 20 - 30 km/h i pojawia dość szybko. Pojawiło się jakieś dwa lata temu - po wymianie kół na zimowe, ale jakoś chyba ustało . Teraz stało się bardzo uciążliwe.

Historia: Jakoś tam chyba ustało. Ostatnio wymieniłem kompletne hamulce (przód, tył) i znowu zmieniłem koła na zimowe/blaszane. Blaszaki były do E46, więc kupiłem amelinowe o odpowiednim ET. Jednak nic się nie zmieniło, a obecnie przybrało na hałasie. Szperałem już forum, ale: jeżeli, któryś z klocków nie odbijałby, to raczej felga byłaby gorąca, a tarcza fioletowa - nic takiego się nie dzieje / tłoczek działa lekko itd.; ściągałem tarczę, sprawdzany organoleptycznie stan piasty / osłony tarczy - wszystko w najlepszym porządku, nic nie widać, wszystko eleganckie :mad2: Przedmuchane, przeczyszczone i zero zmiany. Nie ma widocznych obtarć - na żadnym elemencie. Aha! jak koło jest w górze nic się nie dzieje, tylko pod obciążeniem. Łożysko piasty nie ma luzów, jak również sztywny jest cały zacisk hamulca.

Może ktoś z Was ma jakiś pomysł co mogę jeszcze sprawdzić - czy może jest wina łożyska, no już sam nie wiem. Chyba, że coś innego przenosi taki hałas. Prosżę o pomoc - nie chcę w ciemno kupować części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.