Skocz do zawartości

325i katalizatory do wymiany - alternatywa dla Ori


miki92

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Zapalił mi się ostatnio check engine na desce. Pojechałem z tym do Adam serwis w Gdańsku. Usłyszałem, że to błąd spowodowany zatkanymi katalizatorami i silnik nie jest już ich w stanie przepalić. Zasugerowali wymianę na nowe, koszt to około 8-9 tysięcy za nowe oryginalne. Zacząłem się zastanawiać czy jest jakaś tańsza alternatywa.

Z informacji jakie znalazłem w internecie i różnych sugestii, trafiłem na rozwiązanie w postaci kupna kolektorów bez katów i założeniu do tego katalizatorów z rm-motors.pl . Katalizatory są tam za mniej niż 1000zł sztuka, plus kolektory też za około 1000zł oba, to by wyszło połowę taniej niż oryginalne rozwiązanie.

Tu się zacząłem zastanawiać. Czy idąc tańszą opcją nie stracę na mocy i momencie obrotowym? Czy produkty z tego sklepu są warte zakupu? Czy dźwięk wydechu nie zrobi się wtedy głośniejszy i brzydszy od seryjnego?

Co myślicie o takim rozwiązaniu?


P.S. Objawem poza świecącą kontrolką są odczuwalne spadki mocy co któreś uruchomienie samochodu. W sensie czasem na pełną moc, a czasem ewidentnie jest słabszy, ale zmienia się to w obie strony tylko po wyłączeniu i włączeniu ponownie silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dokładnie tak jak BaX pisze. U mnie też polecany serwis BMW chciał już wymieniać katalizatory bo takie były błędy. Jak sam oobejrzałem od spodu auto to okazało się że wydech był nieszczelny na łączeniu (przy sondzie lambda) a na drugim banku była wadliwa sonda. Wystarczyła wymiana uszczelki wydechu i jednej sondy i auto śmiga aż miło.


Jak naprawdę chcesz wymieniać to przynajmniej odkręć wydech i zajrzyj do katów jak wyglądają, czy naruszona jest struktura plastra miodu. Z drugiej strony też można zajrzeć ale endoskopem (50 zł na usb).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.