Skocz do zawartości

Bmw e91 nie otwierają się szyby z panelu drzwi kierowcy


Wasiul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem w swoim Bmw e91 2007 rok. Samochód był u elektryka w sprawie nie działającej tylnej lampy. kilka dni po tym w czasie jazdy nagle przestały otwierać się i zamykać szyby z panelu drzwi kierowcy. Wszystkie bezpieczniki są w porządku, przełożyłem panel z drugiego Bmw i nie pomogło. W inpie pokazuje mi błąd komunikacji pomiędzy frm, a panelem od szyb w drzwiach. Dzisiaj byłem od fachowca od frm i powiedział mi, że moduł jest sprawny i że coś może zakłócać komunikację pomiędzy frm, a drzwiami. Szyby otwierają się normalnie z pilota i z drzwi pasażera( z tylnych drzwi też nie da się otworzyć). próbowałem również adaptować na nowo szyby, ale operacja nic nie dała. ma ktoś pomysł co to możne być, albo ktoś w Warszawie mógłby się tym zająć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dopiero dzisiaj miałem dostęp do garażu i narzędzi i posprawdzałem całą wiązkę i wszystko wygląda w porządku. Zaopatrzyłem też się w ista d i pokazał mi się błąd "Moduł FRM: Zakłócona komunikacja z panelem obsługi lin", "Komunikacja niemożliwa z: Czujnik deszczu, świateł i światła słonecznego", oraz pokazuję mi, że czujnik wysokości zawieszenia tylny jest uszkodzony. Czy ten panel obsługi lin, to ten panel do sterowania szybami z drzwi? Dodam jeszcze, że wiązka pomiędzy panelem od szyb w drzwiach i frm jest cała i napięcie na lini LIN też jest. próbowałem również odłączyć czujnik świateł i wysokości zawieszenia i sprawdzić, czy to coś da, ale bez efektu. Nie mam pewności, ale wydaję mi się, że w takiej sytuacji wszystkie podejrzenia spadają na frm. Zastanawiam się, czy go nie wymienić w ciągu miesiąca na frm2 lub frm3. Czy to dobry pomysł, czy może lepiej szukać identycznego jak siedzi i czy taka zamiana może mieć jakieś przykre konsekwencje, czy takie rzeczy raczej bez problemowo da się zrobić. Wiem, że nowy moduł trzeba będzie zakodować, ale zamierzam spróbować zrobić to samemu, a jak mi się nie uda, to znam fachowca, który robił podobny zabieg w e90 mojego wujka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Który to dokładnie miesiąc auta, bo były 3 zmiany w okablowaniu w tym roku? Najprościej by było schematy oglądać jakbyś podał VIN.

Tak to wygląga:

https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e91-320d-tou/wiring-functional-info/body/locking-security-functions/power-window-regulator/inputs/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby działały. Teraz nie mam pewności, ale przestały działać po tym jak elektryk próbował naprawić nie działającą pozycję w klapie. Niestety nie udało mi się i samochód odbierał od elektryka mój ojciec, bo mnie w mieście akurat nie było i z tego co mi mówił podobno próbował naprawić frm i coś przy nim próbował lutować. I teraz nie wiem, czy szyby działały bezpośrednio po odebraniu od elektryka, czy po jakimś czasie. Zamówiłem już drugi moduł świateł i zobaczę czy coś to da, jak nie to już nie mam pojęcia co to może być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten panel wcześniej działał czy dopiero co kupiłeś auto i tak jest od początku?

Samochód mam od października 2019 i po dwóch tygodniach szyby przestały działać. Jutro ma mi przyjść nowy moduł świateł i jeśli to coś zmieni to napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.