Skocz do zawartości

Jak uruchomić zapłon start/stop i automat


davidson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z uruchomieniem zapłonu w BMW E61 530d rok 2005, skrzynia automatyczna z przyciskiem start/stop.


Próbowałem tak:

1. wduszony kluczyk, nacisniecie start bez hamulca.

2. wduszony kluczyk, przytrzymywanie przycisku start bez hamulca.


Za każdym razem na zegarach zapalają się "wszystkie kontrolki" i po chwili gasną i świeci tylko ta informująca o niezapiętym pasie. Na CCC nic.

Dla porównania zrobiłem to samo w E90 320d, w tym przypadku na zegarach zapala się check engine a na navi ccc jest informacja "zapłon właczony".


Zapłon jest mi potrzebny do zgrania mapy silnika przez OBD lub chociażby zakodowania czegoś ncsexpert. Inpa działa na 1 pozycji.

W najgorszym wypadku będę musiał wyciągnąć sterownik na stół i mapę zgrywać na stole, a z kodowania nici :P


Spotkał się ktoś z czymś takim? Auto nie objawia się żadnymi innymi problemami, normalnie jeździ, normalnie odpala, od momentu zakupu nic nie było wgrywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz jakbyś nie miał masy na silniku ale odpala więc trochę dziwne.

Raz zapomniałem masy dokręcić do łapy silnika i nie miałem właśnie pozycji "zapłon" . Po wciśnięciu "start" zapłon wskakiwał na 3 sekundy i wyłączał sie z powrotem - ale nie mogłem odpalic silnika :?

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.