Skocz do zawartości

Błąd 2ab900 po wymianie świec


darjog

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Opis kodu usterki

Ten kod błędu jest rejestrowany po zainstalowaniu lub wykryciu różnych wtyczek nagrzewnicy.

Warunki kodu usterki

Ogólne warunki Monitorowanie odbywa się co 100 ms.

Napięcie jednostki sterującej: 9,5 V do 16 V.

Stan terminala


Warunki jazdy

Stan czasu uszkodzenia

Błąd jest wprowadzany, jeśli występuje dłużej niż następujący okres (czas usuwania): 50 ms

Plan serwisowy

1. Zainstaluj wtyczki nagrzewnicy jednego typu.

2. Przeprowadzić regulację wtyczki nagrzewnicy.

Wpływ na awarię

Żaden

Ostrzeżenia

Światła ostrzegawcze Żaden

Wiadomości z Centrum sterowania

Uwagi serwisowe

Jednostka sterująca podgrzewania wykrywa instalację różnych elementów żarowych. Sprawdź elementy świecące.



Z tego opisu wynika , że twój mechanik nie wymienił wszystkich świec na jednakowe.

Może wszystkie są nowe , lecz mają różne parametry. Świece i przekaźnik należy dobierać po numerze vin auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, umówiłem się do mechanika zobaczymy co powie :?:

nie wiem czy to zbieg okoliczności ale jak przyszły chłodniejsze dni około 5C:

* samochód długo kręci zanim odpali

* po wstępnym grzaniu świec (wymuszonym) normalnie odpala

* akumulator miałem u sprawdzenia i niby ma 50% sprawności ( nie wiem czy to jest dużo czy mało)

jeśli ten błąd świec nie powinien sprawiać problemów to może akumulator się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli kończył by się akumulator to miał byś komunikaty o tym a po drugie nawet bateria w kiepskiej kondycji nie ma problemu z uruchomieniem silnika bo komputer najpierw odcina inne odbiorniki prądu (zbędne przy rozruchu) aby właśnie nie było problemów z uruchomieniem silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz błąd dlatego coś zostało zrobione nieprawidłowo, rozwiąż ten problem i powinno być ok.


Ps. Zazwyczaj problemy z świecami żarowymi uwidaczniają się kiedy jest zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra byłem u mechanika i oczywiście on nie widzi winy po swojej stronie,

ale patrzyliśmy sterownik świec jest BERU a świece były Boscha (samochód był na 100% serwisowany) i wszystko działało a podobno nie można mieszać Beru sterownika i świec Bosch teraz są Febi dobrane po vinie i wyskakuje błąd to teraz jakie właściwie mają być te świece Beru czy Bosch który działał i nie było błędów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No dobra byłem u mechanika i oczywiście on nie widzi winy po swojej stronie,

ale patrzyliśmy sterownik świec jest BERU a świece były Boscha (samochód był na 100% serwisowany) i wszystko działało a podobno nie można mieszać Beru sterownika i świec Bosch teraz są Febi dobrane po vinie i wyskakuje błąd to teraz jakie właściwie mają być te świece Beru czy Bosch który działał i nie było błędów?

 

Tu masz numery części przekaźnika i świec...

http://pl.bmwfans.info/parts-catalog/F10/Europe/520d-N47N/dec2010/browse/engine_electrical_system/glow_plug_unit/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jestem po wymianie świec:

sterownik Beru 7810856 (nie wymieniany)

świece zmiana z Febi na Bosch 0 250 603 006 (fabrycznie też takie były zamontowane)

po wymianie świec musiałem zrobić adaptacje ISTA-D ponieważ cały czas był błąd po adaptacji błędu już nie widać :)

zobaczę jeszcze jak postoi z dwa dni czy będzie palił normalnie i czy błąd nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.