Skocz do zawartości

F3X bezprzewodowy CarPlay dla NBT4


Yyveel

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może podzielić się wrażeniami z dłuższego użytkowania tego chińskiego modułu/ interfejsu zwłaszcza jeśli fabrycznie posiada NBT (nawigacja proffesional - mapy NEXT) i korzysta z CarPlay?


[...]


jakie Wy widzicie minusy tego sprzętu, proszę pisać nawet największe duperele nie wspominając o grubych problemach z tym sprzętem...

dzięki i pozdrawiam

 

Podbijam pytania, jakby ktoś go, kto użytkuje już dłużej mógłby coś opowiedzieć co i jak. Przede wszystkim czy nie ma lagowania/zwiech/crashy oraz jaka jest jakość dźwięku przy audio Hi-Fi. Jeszcze pytanie o kwestie bezprzewodowego połączenia telefonu z carplay'em. Nie drenuje przesadnie baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sprzęt do lutego tego roku więc już całkiem długo

- Sprzęt się nie zawiesza jeśli telefon jest podłączony po kablu, na bezprzewodowe połączenie nie ma co liczyć bo wtedy działa mało stabilnie, często się wtedy zwiesza,

- Tak działa płynnie i nie rozłącza się gdy podłączony jesteś po kablu,

- Po odpowiednim kodowaniu dźwięk idzie bezpośrednio do jednostki nawigacji i jakość dźwięku jest bardzo dobra,

- Nie powoduje żadnych zakłóceń w pracy oryginalnego systemu,

- Wszystko działa tak jak należy jak masz oryginalną kamerkę to po wrzuceniu wstecznego masz domyślny interfejs BMW, ja mam dokupioną przednią i tylną kamerkę wpiętą do modułu więc mam trochę inny interfejs ale jest on sprzężony z oryginalnymi czujnikami (opcje konfiguracji są w menu modułu)

- Możesz rozłączyć ale nie musisz ja mam tak że mam sparowany z oryginalnym NBT ale tylko połączenia głosowe bez multimediów i nawet jak rozpoczniesz połączenie z oryginalnego menu to w widoku CarPlay pojawi Ci się ekran aktywnego połączenia głosowego co jest bardzo fajne,

- Tak odpala się automatycznie,

- Zależy jaką masz jednostkę nawigacji jak mała to się pod nią zmieścisz jak duża to trzeba dać moduł miedzy jednostką a schowkiem na rękawiczki,


Ogólnie jestem mega zadowolony, jest to jeden z najlepszych modów jak nie najlepszy który zrobiłem w swojej F30.

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sprzęt do lutego tego roku więc już całkiem długo

- Sprzęt się nie zawiesza jeśli telefon jest podłączony po kablu, na bezprzewodowe połączenie nie ma co liczyć bo wtedy działa mało stabilnie, często się wtedy zwiesza,

- Tak działa płynnie i nie rozłącza się gdy podłączony jesteś po kablu,


Ogólnie jestem mega zadowolony, jest to jeden z najlepszych modów jak nie najlepszy który zrobiłem w swojej F30.

 

CarPlay po kablu? masz iphona?

czy korzystasz z android auto?


bo jeśli CarPlay bezprzewodowy powoduje takie problemy to raczej to dyskwalifikacja dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz, bo gość, do którego jestem umówiony w Krakowie na montaż CarPlay’a twierdzi, że jedyna możliwość połączenia to CarPlay bezprzewodowy i nie ma możliwości w BMW połączenia przez kabel?

Trochę to dziwne, patrząc na to co tu czytam, ale przyznam się, że jestem zielony w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładając dwa grosze. Mam już drugie takie pudełko i jest Ok. Nie zawiesza się ale nie może być połączenia bt z nbt, to parowanie trzeba usunąć.

Z pudełkiem łącze się tylko bezprzewodowo.

Generalnie jest Ok. Polecam wersje 01, teraz mam 04 i jest trochę gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszesz. Której dokładnie model działa Ci dobrze bezprzewodowo, możesz podesłać link do oferty? Jaki masz model telefonu?

Ja założyłem ten wątek. Wcześniej miałem EW-BMCP-NBT01A teraz mam EW-BMCP-NBT04X. Używane z iPhone 7 i teraz z iPhone Xs.


Tu kupowałem https://www.aliexpress.com/item/4000174276908.html


Jak poczytasz komentarze to nikt nie ma problemu z połączeniem bezprzewodowym. Tak samo na bimmerpost. Jedyny przypadek gdy masz sparowane nbt z telefonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzami na bimmerpost się nie zgodzę, spójrz tutaj https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?p=27772189#post27772189. Ja testowałem nie raz połączenie wifi bez połączenia do jednostki i problem cały czas był obecny. Możesz się cieszyć że działa to u Ciebie dobrze bezprzewodowo :)

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 30.12.2019 o 14:46, Yyveel napisał(a):

Ad 6 Ja wykasowałem fabryczne połączenie BT (wg forum USA tak jest zalecane) i rozmawiam w tem sam sposób jak przez fabryczny BT. Jakość super, tak samo jak fabrycznie. do tego działa normalnie sterowanie z kierownicy i pokrętło. A także Siri przez przycisk na kierownicy. Sterowanie głosowe po polsku w google maps. Mówisz gdzie chcesz jechać i cyk gotowe. Generalnie bajka.

Cześć, masz system NBT? Będę montował Road Top może w weekend u siebie i zastanawiam się czy trzeba prowadzić mikrofon od Road Top w jakieś miejsce? 

Trochę nie rozumiem, że wykasowałeś fabryczne BT i rozmawiasz przez.... Przez CarPlay się domyślam, ale mikrofon fabryczny działa z tym? Czy trzeba coś podłączać? Różne instrukcje na YT widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.