Skocz do zawartości

Jutro jade odebrać BMW 540i - na co zwrócić uwagę ??


dawmac

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem na orum informacji o tym silniku i dużo jest napisane o odkręcającej się pompie oleju. Czy można w jakiś sposób to sprawdzić bez podnośnika i warsztatu ? Czy jest jakieś dojście aby chociaż ręką sprawdzić czy nie jest luźna ta pompa ? Gdzi eona się zbajduje ?

pozdr. dawmac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tak mówią a i tak wracają u mnie pół okolicy wyjechało i powracali nie z tej strony kierownicą no i troche źle im sie jeździ

 

no ja raczej nie wróce bo mam w Anglii swoją firmę i całkiem mi tu dobrze :) :D

 

Byłem wczoraj pooglądąc to BMW. Najbardziej podobało mi się podejsćie właściciela komisu. Pytam się czy mogę obejrzec auto a on do mnie - w aucie sa kluczyki to weź auto i sobie pojeźdź i sprawdź czy wszystko ok. Fajnie co

Ale:

1. padnięty akumulator i trzeba bylo podłącyć nowy który oczywiście ma pozostac w aucie

2. auto troszkę stało bo bateria padła, klamki skrzypiały itp

3. silnik się błyszczał jak psu jaj..... a po otwarciu bagażnika pełno brudu w rynienkach odprowadzających wode

4. w środku auto brudne i zmęczone a miało być piękne

5. auto po odpaleniu tak jak by strzelało w tłumiku ?? Nie wie ktoś co to może być ? Jaka przyczyna ? Dziwne jak dla mnie, po przygazowaniu było słychac jak by strzał w wydechu.

6. mechanik który robił obok przy aucia podpytany co o tym myśłi robił dwuznaczne miny i dawał do zrozumienia że może to być "kupa"

7. więc ładnie podziękowałem i szukam innego auta.

 

Wrażenia po jeździe - JA PIERD...... miałem MB W124 E500 to muł przy tym Pięknie się zbiera, szybka skrzynia a zawieszenie miodzio Super reakcja na kick-down. Piękna sprawa.

 

pozdr. dawmac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. padnięty akumulator i trzeba bylo podłącyć nowy który oczywiście ma pozostac w aucie

2. auto troszkę stało bo bateria padła, klamki skrzypiały itp

3. silnik się błyszczał jak psu jaj..... a po otwarciu bagażnika pełno brudu w rynienkach odprowadzających wode

4. w środku auto brudne i zmęczone a miało być piękne

5. auto po odpaleniu tak jak by strzelało w tłumiku ?? Nie wie ktoś co to może być ? Jaka przyczyna ? Dziwne jak dla mnie, po przygazowaniu było słychac jak by strzał w wydechu.

6. mechanik który robił obok przy aucia podpytany co o tym myśłi robił dwuznaczne miny i dawał do zrozumienia że może to być "kupa"

7. więc ładnie podziękowałem i szukam innego auta.

 

Tak to właśnie w Anglii jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale:

2. auto troszkę stało bo bateria padła, klamki skrzypiały itp

3. silnik się błyszczał jak psu jaj..... a po otwarciu bagażnika pełno brudu w rynienkach odprowadzających wode

4. w środku auto brudne i zmęczone a miało być piękne

5. auto po odpaleniu tak jak by strzelało w tłumiku ?? Nie wie ktoś co to może być ? Jaka przyczyna ? Dziwne jak dla mnie, po przygazowaniu było słychac jak by strzał w wydechu.

6. mechanik który robił obok przy aucia podpytany co o tym myśłi robił dwuznaczne miny i dawał do zrozumienia że może to być "kupa"

7. więc ładnie podziękowałem i szukam innego auta.

 

Wrażenia po jeździe - JA PIERD...... miałem MB W124 E500 to muł przy tym Pięknie się zbiera, szybka skrzynia a zawieszenie miodzio Super reakcja na kick-down. Piękna sprawa.

 

pozdr. dawmac

 

Większość z obiawów (jak dla mnie) pokazuje, że auto stało dłuższy czas w komisie (lub np. w warsztacie po dzwonie - możę to lekkie fantasy, ale bywa). Strzały w wydech ? może czujnik połozęnia wału, może "zastany silnik", zasyfione świece.

W Angli (byłem 4 miesiące) ogólnie ciężko kupić ładne auto. Ponieważ lubie oglądać auta, pochodziłem po paru "komisach" i często są to auta niezbyt zadbane. Zobacz jak oni dbają o auta. Co prawda nie jest to belgia, gdzie ludzie, aby wyjechać potrafią udeżyć w twoje auto w zderzak i nie jest to nic wielkiego, ale nie zbytnio dbają o auta. Tylko je myją i dbają aby wyglądało z zewnątrz.

 

Moim zdaniem szukaj prywatnych sprzedawców.

 

A teraz powiedz tak obiektywnie: naprawde auto "fajniejsze" jest od E500:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E500 jeździłem przez prawie dwa lata. Jeździło się bardzo fajnie al ew porównaniu z 540 z 97 roku to "czuć" różnice czasu.

 

Co mnie jedno dziwi z tym BMW co byłem oglądać. Silnik pracował idealnie. Cichutko, spokojnie zero jakiegokolwiek odgłosu. Tylko szum. Po dodaniu gazu było słychać że wiele potrafi ale chodził super. Tylko mnie zaniepokoiły te strzały w wydechu. Jak trochę się nim przejechałem to tak jak by trochę mniej "strzelał" :) W czasie jazdy wszystko było ok. Ciągnął równo, nie dławił się nie przerywał itd. Dziwne to wszystko :)

Dzisiaj byłem oglądac Audi A8 4.2 Quattro i praca silnika audi w porównaniu z BMW to wielki hałas i piekna gra zaworów :) Silnik dzwonił aż miło a miał mieć przejechane tylko 100.000 mil. Co ciekawe w aucie w schowku leżały dwa spalone bezpieczniki i jak się okazało coś się pierdzieliło z instalacją bo po wymianie żarówki w przednim reflektorze palił się bezpiecznik a po wymianie bezpiecznika paliła się żarówka :)

pozdr. dawmac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co zwrócić uwagę ? Jakie sa najczęstrze usterki tego auta ? Jakie ma wady ? Mieszkam na stałe w Anglii dlatego prosze się nei dziwić że kupiłem anglika :)

pozdr. dawmac

 

Jesli jak mowisz mieszkasz w Anglii to masz spore mozliwosci szukania auto nie mowiac juz o sprawdzaniu gdyz istnieja wyspecjalizowane firmy sprzedajace BMW z drugiej reki.

Na poczatek polecalbym Ci lekture miesiecznika BMW Car. http://www.bmwcarmagazine.com/

Tam znajdzesz rowniez ogloszenia o sprzedazy jak i porady na co zwracac uwage.

Za jakis czas podrzuce pare linkow do wyspecjalizowanych komisow i serwisu nie autoryzowanych w Anglii.

Pozdr.

K.

================================================

Cokolwiek robisz zrób to dzisiaj bo jutro może być za poźno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.